№ 53-54 (21963-21964) субота 23 червня 2018 року

Переглядів: 430

Барбора МАРОНКОВА : «Розвіяти міфи»

Громадська ліга «Україна-НАТО» за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні провела в Миколаївській обласній державній адміністрації зустріч «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції».

З вітальним словом до учасників, серед яких — державні службовці, військові, представники громадянського суспільства і журналісти з Миколаївської та Одеської областей, звернувся голова Громадської ліги «Україна-НАТО» Сергій Джердж.

Серед обговорюваних тем: об’єктивне та ефективне висвіт-лення євроатлантичних прагнень України; річна національна програма (РНП) під егідою Комісії «Україна-НАТО» на 2018-й; інформаційні та законодавчі аспекти співробітництва України з НАТО; військове та невійськове співробітництво нашої держави з Північноатлантичним альянсом.

Переглядів: 423

Зінаїда Гришко: жити для людей

Бездоріжжя, порожні силосні ями, голодні очі корів з напіврозвалених, темних ферм. Та ще й вітерець із лиману ніби нашіптує: «Скоро зима…». Ось так восени 1971 року зустрічав її віддалений від райцентру (здавалося — від усього білого світу) колгосп імені Жданова.

Туди успішну випускницю Одеського сільгоспінституту направили не просто молодим спеціалістом — одразу головним зоотехніком. Вакансія там була, ніхто не брався за той гуж…

Вона взялася. У найважчі моменти почали допомагати колгоспники, побачивши, що для них людина старається. Багато порад давав головний зоотехнік районного управління сільського господарства Аркадій Володимирович Пунікверський. Страшенно важкою видалася та перша зима, але пережила-переборола її молодий фахівець. А згодом після служби в армії приїхав чоловік, з яким одружилися в інституті. Він — економіст за фахом, тож дуже доречними стали його поради та допомога. І донині Микола Васильович — завжди поряд, усі негаразди і радощі з дружиною розділяє. Й тоді, в 1975-у, підтримав, коли колгоспники обрали її своїм головою.

Переглядів: 535

За Україну віддані серця

У вівторок, 26 червня, о 12.00 в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського (вул. Троїцька 42/44) відбудеться презентація книги «України вірні сини»: хронологія героїзму (автор-укладач — Людмила Опроненко-Клопова, переклад українською Василя Дяченка).

Це вже третє, доповнене видання про Героїв Небесної Сотні та Героїв — вихідців з Одеської області, які загинули, боронячи рідну землю в зоні АТО.

Переглядів: 676

Синдром росомахи

Закінчення. Початок у номерах за 14, 16 та 21 червня.

ІV

Печально, що жоден наш президент не мав реформаторського запалу. Слова — одне, справи — інше. Кожен користався кримінально-олігархічною системою, вважаючи, що її запасу міцності на його два терміни вистачить. Ющенко і Янукович — також. І якби Віктора Андрійовича не засліпила пекуча заздрість до популярності Тимошенко, а Віктор Федорович не піддався шантажеві Путіна і підписав би угоду про Асоціацію із ЄС — удалося б.

Речники від влади запевняють, що реформи насправді йдуть. А не бачать їх тільки злостивці та агенти Кремля. Он і пенсії підвищуються, і зарплати, і армія відродилася, й ось-ось замість напрямків між містами з’являться дороги, і літаки полетять, як колись. Звичайно ж — безвіз. ВВП росте. Помалу росте, але що ж ви хочете — війна. А що скрутно живеться, так реформи ж. Ну і так далі…

Переглядів: 1115

В обхід мораторію

Інструменти продажу землі в умовах заборони

Остап Бендер знав 400 відносно чесних способів відбирання грошей у населення. Сьогодення, після подовження в черговий раз мораторію на продаж деяких видів сільськогосподарських земель у 2018 році, дає нам варіанти «відносно чесного придбання» землі. Адже наявні попит і пропозиція на неї змушують приховувати продаж під іншими видами цілком законних правочинів.

Покарання за проведення подібних законних правочинів без примусу — нема, але… Кожна з таких проведених операцій несе ризики втрати грошей чи прав на землю покупцем або недоотримання справедливої ціни за землю(!).

Переглядів: 372

Як Маруся зірвала спецоперацію КДБ

Мати нашого зятя, дядька Віті, була табірною циганкою. Ще підлітком вона без тями закохалася у блакитноокого білявого міліціонера і втекла з ним. Такого вчинку їй не пробачила рідня, а хлопцеві — начальство. До старості дід Михайло підбивав людям чоботи і латав халяви, а його дружина Галя виховувала трьох синів, шила знайомим обнови і ткала на замовлення смугасті доріжки, які колись були в кожній хаті.

Двоє старших хлопців вдалися у батька — рослі, біляві й спокійні, а молодший, міцний і приземкуватий, пішов у матір: смуглявий, розбитний і спритний. Як молодший син залишився доглядати батьків у їхній старенькій хаті, де завжди приємно пахло свіжим хлібом і духмяним сіном. Сіно стелили у коридорі й часто міняли, що було незвично, але гарно. Тепер розумію, що й дуже практично, адже в негоду, коли через поріг переступали мокрі й брудні черевики та чоботи, ніякий килимок того не витримував, а нема нічого неприємнішого, ніж зачовгана ганчірка, яка зустрічає тебе біля дверей.

Переглядів: 351

Дев’ятий ОМКФ: українська візія

Коли Дюк де Рішельє, вповідають в Одесі довірливим туристам, з телеграмою в руці прийшов на морський берег зустрічати друзів та родичів, які зібралися до нього «на море», й уздрів, що їх там повнісінький пароплав, то так і скам’янів на місці. Стоїть там і досі, бідолашний, з тією телеграмою…

Сьогодні будь-яка кількість гостей не бентежить, а лише тішить виповнену гарячим сонцем та барвистими афішами різних культурних заходів Одесу. А ось і один з них: дев’ятий рік поспіль середина літа — а це таки найгарячіша пора — наше місто перетворюється на столицю кіно. Вже не на обрії, а, фактично, на рейді Одеси зримо постають обриси де-в’ятого Одеського міжнародного кінофестивалю. І, без сумніву, він обіцяє всім багато цікавих та захоплюючих вражень.

Переглядів: 430

Живописна казка про Балту

Уже стало традицією щоліта проводити в нашому місті пленери, залучаючи до них не тільки місцевих художників, а й іногородніх, ба навіть іноземців. Ось і цьогорічний, уже шостий, балт-ський пленер став міжнародним — за представництва двох мисткинь із Польщі.

Загалом упродовж тижня свій художній хист мали можливість виявити на полотнах одинадцятеро майстрів пензля. Так, справді майстрів, бо всі вони — учасники солідних виставок, відзначені різними нагородами. Деякі не вперше беруть участь у пленерах на теренах нашого краю, набули тут корисного дос-віду, тож охоче приїздять знову. Серед них — Сергій Ушаков з Ізмаїла, Сергій Гаркавий з Білгорода-Дністровського, Володимир Тарасенко з Києва, Євгенія Решетникова з Херсона...

Переглядів: 388

«Якби не було в нас Плачинди...»

18 червня сповнилося 90 років від дня народження Сергія Плачинди (1928—2013), українського письменника, публіциста, критика Селянський син, із розкуркулених, він пережив і голод 1933-го та 1947-го, і трагізм війни, й агонію сталінізму, і хрущовську «відлигу», і брежнєвський «розквіт». Був активним учасником (і натхненником) національного відродження початку 1990-х. Його «Неопалима купина» свого часу користувалася не меншою популярністю, ніж пізніше «Меч Арея» Івана Білика, а останні роки Сергій Петрович присвятив поверненню в нашу свідомість цілого культурного пласту під назвою «українська міфологія».

Йому судилося довге і плідне життя, хоча лиха доля не раз стояла в нього за плечима.

Переглядів: 391

Кожна зірка сяє по-своєму

17 липня в Арт-центрі ім. Віри Холодної, що на Одеській кіностудії, під світлом 3D-прожекторів відбулося грандіозне «зоряне» шоу — всеукраїнський благодійний дитячий конкурс краси Little Star of Ukraine-2018.

То було справжнє міжгалактичне дійство. 3D-відображення на стінах, тематична музика, виступи маленьких зірочок з усієї України і гостей викликали море позитивних емоцій та овацій.

Програма конкурсу складалася з презентації професійного портфоліо, візитівки (до двох хвилин), представлення образу «український національний костюм», дефіле в дизайнерському вбранні та виходу у вечірніх сукнях. Крім того, відбувся випуск школи Odri Models Management, де юні моделі показали все, що опанували за три місяці навчання.

Переглядів: 373

Золота задума

В Одеському видавництві «Астропринт» нещодавно вийшла книжка поезій Геннадія Щипківського «Золота задума». Читаючи її, заглиблюєшся в душу рідного степу і причащаєшся золотою задумою часу.

Геннадій ЩИПКІВСЬКИЙ

* * *

В золотій задумі, мов у сні,
Заколисана осіннім часом,
Хата сниться у далечині,
Я туди простую околясом.

Переглядів: 695

Бджолина потрава

Уже кілька років поспіль Україна входить до ТОП-5 найбільших світових виробників та експортерів меду. Тому цьогорічна загибель тисяч бджолосімей стала великим ударом для пасічників. Факти отруєння фіксувалися й раніше, але втрати ще ніколи не були такими масштабними.

Що призвело до такої масової загибелі бджіл, скільки постраждало бджолярів та які масштаби втрат, «Громадське» (https://hromadske.ua) розпитало президента Спілки пасічників України Володимира СТРЕТОВИЧА. Нижче — головні тези розмови.

— Скільки пасічників постраждало?

— На превеликий жаль, ми не маємо ні точної кількості пасічників в Україні, ні точної кількості бджолосімей — нема ніякого перепису.

Переглядів: 340

Талон на обстеження засудженого

У рамках проекту «Заради життя» на базі Одеського міського відділу з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації запрацював консультаційний кабінет, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку, з метою протидії епідеміям інфекцій вірусу імунодефіциту людини, туберкульозу, хіміорезистентного туберкульозу та вірусного гепатиту С серед засуджених.

Інспектори уповноваженого органу з питань пробації проводять скринінгове анкетування ув’язнених, за результатами якого скеровують підоблікових до консультаційного кабінету, де першого понеділка кожного місяця їх приймає представник громадської організації «Альтернатива» Олег Луценко. Проконсультувавши засудженого, він за необхідності та за згоди громадянина надає талони-направлення до лікаря-нарколога, на діагностику або лікування ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусного гепатиту С, залежно від виявленої проблеми зі здоров’ям клієнта пробації.

Переглядів: 354

У світі природи

Штучний острів для рідкісних птахів

На території регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» завершено будівництво штучного острова площею 300 квадратних метрів для гніздування рідкісних та зникаючих видів птахів, повідомляє прес-служба Миколаївської ОДА.

«Майже 150 тисяч гривень за рахунок обласного екологічного фонду спрямовано на реалізацію важливого природоохоронного заходу — збереження рідкісних видів птахів на території Кінбурн-ської коси», — сказав голова тамтешньої ОДА Олексій Савченко.

Переглядів: 371

Щоб срібло-золото блищало...

З часом навіть дорогоцінні метали тмяніють, окислюючись під дією атмосферної вологи та кисню. Тому, якщо на золотій каблучці згодом з’явилися плями, а срібний браслетик потемнів, не думайте, що ви придбали не зовсім якісні прикраси. Просто їх уже пора почистити.

Вироби із золота миють у теплій мильній воді. Мило можна замінити шампунем, додавши 2—3 краплі нашатирного спирту на півсклянки води. Після того, як каблучки й сережки полежать у «купелі», їх слід почистити м’якою щіточкою і сполоснути в чистій воді.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua