Переглядів: 424

«Комп’ютерна» відпустка

Персональний комп’ютер сьогодні — один з основних пристроїв, без якого неможливо уявити роботу офісного працівника. Якщо дотримані всі правила з охорони праці щодо роботи з комп’ютером, така робота не розглядається як важка або шкідлива.

Що ж необхідно знати кожному хто що працює за комп’ютером, про різновиди щорічної додаткової відпустки?

У термінології трудового права відпустка за роботу з ком-п’ютером — це різновид щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 8 Закону України «Про відпустки», окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних геогра-фічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці за відповідним списком, затвердженим постановою Кабміну від 17.11.1997 №1290. Так, позиція 58 підрозділу «Інші види виробництв» роз-ділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» цієї постанови визначає, що працівники, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, зокрема відпустку за роботу за комп’ютером, тривалістю до чотирьох календарних днів.

Претендувати на цю відпустку не можуть працівники, тривалість відпусток яким визначена не законом «Про відпустки», а іншими актами законодавства (наприклад, держслужбовці).

Слід також враховувати такі особливості надання додаткової відпустки за особливий характер праці. У розрахунок часу, що дає право на таку відпустку, включають:

— дні, коли працівник фактично був зайнятий роботою з комп’ютером не менше половини встановленої йому тривалості робочого дня;

— час щорічних основної та додаткових відпусток за роботу із шкідливими, важкими умовами і за особливий характер праці;

— час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприятливих виробничих факторів.

Така відпустка повинна надаватися відповідним працівникам за їхньою заявою в обов’язковому порядку. За невиконання цієї норми посадових осіб підприємств, установ та органі-зацій, незалежно від форми власності, можна притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 510 до 1700 гривень (ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Для отримання детальніших правових консультацій та роз’яс-нень звертайтесь в Третій одеський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 1. Тел. (048) 723-19-29.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net