№ 52 (21962) четвер 21 червня 2018 року

Переглядів: 639

На диво-завод — диво-тролейбусом

Як ми вже повідомляли, Європейський тиждень сталої енергії проходив цьогоріч у Чернівцях. Сьогоднішня наша розповідь про відвідини учасниками форуму сучасного підприємства — ПрАТ «Гравітон».

Від Чернівецької міської ради на завод «Гравітон» журналістів везуть у новенькому зручному тролейбусі. Начальство та високі гості їдуть разом з нами — жодних ескортів з авто преміум-класу, супроводу поліції чи перекриття вулиць регулювальниками. Серед пасажирів тролейбуса — Олексій Каспрук, міський голова Чернівців; Пітер Вагнер, голова Групи підтримки України (Європейська Комісія); Йоганнес Баур, керівник відділу програм зовнішньої допомоги «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура, навколишнє середовище та клімат» (Представництво ЄС в Україні); Василь Полуйко, заступник міністра екології та природних ресурсів, Дмитро Петрунін, генеральний директор директорату енергоефективності Міні-стерства регіонального розвитку, будівництва, житлово-комунального господарства, а також міські голови, які того дня стали підписантами «Угоди мерів».

Переглядів: 463

Нашому роду нема переводу!

Попри всі нинішні негаразди, багато сімей на Одещині знаходять у собі сили, можливості й віру в майбутнє, щоб стати багатодітними.

Це якнайкраще підтвердила урочиста церемонія, що відбулася 19 червня у Золотій залі Літературного музею. вручення 55 нашим краянкам, які народили й виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, почесних знаків «Мати-героїня».

Переглядів: 822

Єреміївські етюди

Команда, якій висоти до снаги

Дорогою, яка лежала через майбутнє село, їхали чумаки. Стояла спека, і їх діймала спрага, а запаси води закінчилися. І тут стрівся юнак, до якого вони й звернулися: «А чи нема поблизу джерела?». «Є, — відповів. — Пройдіть кроків сорок — і за пагорбом побачите джерело. А куди мандруєте, люди добрі?» — у свою чергу поцікавився він. «До Одеси. Сподіваємося дістатися міста до заходу сонця. Дякуємо тобі, хлопче. Назви своє ім’я — добрим словом згадуватимемо тебе». «Зовуть мене Єремієм», — сказав та й рушив своєю дорогою.

Чумаки, діставшись джерела і втамувавши спрагу, довго прицмокували: «Оце так вода! Смачна, прохолодна, просто цілюща!». І вирішили повернутися до цієї благодатної місцини, щоб тут зажити. Звести оселі, виховувати дітей, вирощувати хліб…

Так розповідає про виникнення села Єреміївка, що у Роз-дільнянському районі, легенда.

В «Історії міст і сіл Української РСР» вказано, що село постало в 1825 році. А от краєзнавець з Роздільної Володимир Буковський певен, що перші поселення тут з’явилися раніше — у кінці ХVІІІ століття. Першими жителями були переселенці з низки губерній України та Росії. Ще один потік переселенців йшов із Німеччини — батьківщини імператриці Катерини ІІ. Після Другої світової не зі своєї волі сюди потрапили депортовані жителі із Західної України.

Переглядів: 756

Іван Драч — це наше українське «я»

19 червня на 82-у році відійшов у засвіти Іван Драч — український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, перший голова Народного руху України, Герой України.

За заповітом, поховають Івана Федоровича у рідному селі Теліжинці на Київщині, поруч із могилою сина Максима, який передчасно пішов із життя.

Переглядів: 434

Якщо не схибити з курсу...

При Одеській обласній державній адміністрації планують відкрити Центр підтримки експорту. Мета проекту — надавати консультації та на практиці допомагати бізнесу експортувати свої товари. Про це стало відомо під час відкритої дискусії «Стан та перспективи реалізації національних реформ в Одеській області».

«Завдяки жорсткій і наполегливій позиції Президента в останні роки українська економіка демонструє стабільне зростання. Країна стала привабливою для інвесторів. Найважливіше значення масштабних та системних реформ — це те, як вони відчуваються людьми в регіонах, кожним з нас. Минулого року, наприклад, наша область стала лідером країни за темпами зростання промисловості. Будуються нові заводи, запускаються зернові термінали, створюються комфортні умови для ведення бізнесу, які формують розумну економіку нашого регіону», — зазначив, відкриваючи форум, голова ОДА Максим Степанов.

Переглядів: 437

Світ розуміє трагедію

Парламент Шотландії підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932—1933 років в Україні геноцидом.

«Цього року 85-ті роковини цієї великої трагедії, і нам важливе розуміння світу цієї події, цієї трагедії для України. Для нас особливо важливо, що всі партії — опозиції й коаліції — підтримали загальну резолюцію про те, що Голодомор — це геноцид проти українців», — заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій під час зустрічі зі спікером парламенту Шотландії Кеном Макінтошем, повідомляє прес-служба ВР.

Переглядів: 1592

Синдром росомахи

Продовження. Початок у номерах за 14 та 16 червня.

У політичному словнику набуває дедалі більших прав термін «мінімізація». Але якщо в економіці це ознака успіху (мінімізація витрат, мінімізація збитків тощо), то в нашому випадку йдеться про мінімізацію населення. Бо й справді, скільки країні потрібно українців?

У сільському господарстві сучасні машини замінили колишніх передовиків соціалістичного змагання і підняли урожайність до небачених висот. Попри катастрофічне падіння в усіх галузях господарства, Україна на першому місці у світі по соняшнику, 4 відсотки світового виробництва пшениці — наші, наші 3 відсотки по ріпаку, 10-е місце у світі з виробництву молока і т.д. На загал сільське господарство формує близько 20 відсотків національного доходу. Водночас обезлюднілі села Центру і Сходу поповзом повертаються у стан Дикого Поля. Бо переробної промисловості там нема, доріг ніколи й не було, а ручну працю замінила продуктивна закордонна техніка. Промисловість у містах, які були «наше все» — металургійні і хімічні комбінати, флагмани оборонної галузі, легка промисловість — занепали чи сконали. І хоч найбільше затрат вимагає народити, вивчити і виховати людину, саме доросла людина і виявилася в Україні не потрібною.

Переглядів: 4347

Людина з іменем: Олег Сенцов

Уже кілька місяців на Малій сцені Одеського театру юного глядача імені Юрія Олеші відбуваються читки п’єс сучасних драматургів.

За цей час актори, режисери та глядачі, які із задоволенням приходять на такі відкриті репетиції, познайомилися з текстами Олега Михайлова, Максима Курочкіна, Павла Ар’є, Наталії Ворожбит, Оксани Савченко та інших авторів. Як відомо, перед тим як стати прем’єрою й увійти до репертуару, кожна вистава проходить підготовчий період, коли актори ще тільки освоюють текст, запам’ятовують послідовність реплік, налаштовуються на певні ролі тощо. У театрах цей період роботи над п’єсою зазвичай не є публічним. Але у випадку з ТЮГом читка виступає окремим, самоцінним драматургічним дійством, на яке можуть прийти всі охочі, послухати і, що найголовніше, висловити свої враження під час обов’язкового обговорення. Як зазначила директорка театру Оксана Бурлай, цілком можливо, що деякі з прочитаних авторами п’єс, будуть прийняті до постановки.

Переглядів: 4333

У чеканні свята кіно

Наближається ІХ Одеський міжнародний кінофестиваль, щорічне свято кіно, яке триватиме із 13 по 21 липня.

Організатори пропонують кіноманам насичену фестивальну програму: фільми з різних куточків світу, показ просто неба на Потьомкінських сходах, українські прем’єри, арт-події, професійні заходи та вечірки.

Переглядів: 4732

Тріумф юних скрипальок

Як уже повідомляли «ЧН», в Одеській національній музичній академії ім. А.В. Нежданової проходив перший Всеукраїнський конкурс молодих скрипалів імені Давида Ойстраха, в якому взяли участь 66 юних віртуозів з Одеси, Києва, Чернівців і Торецька.

Й ось після двох днів прослуховувань 17 червня на сцені Великої зали ОНМА, відбулася урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів цього творчого змагання. Переможницями першого конкурсу молодих скрипалів стали гості із столиці — учениця Київської школи мистецтв №2 ім. М. Вериківського Ганна Кисляк (у молодшій віковій категорії) та вихованка Київської спеціа-лізованої музичної школи ім. М. Лисенка Юлія Білецька (у старшій). Наші землячки — учениця Одеської середньої спеціальної школи-інтернату ім. П.С. Столярського Єлизавета Коваль (молодша категорія), і студентка Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича Валентина Воротинцева  (старша) вибороли другі премії.

Переглядів: 574

Лише один із тисячі

Під час брифінгу до Дня донора України, медики нагадали, що перше переливання крові в Одесі (друге у колишньому СРСР) успішно прой-шло у 1922 році в медичному інституті імені Пирогова. У 1931-у було засновано міську станцію переливання крові, а в 1967-у — побудовано спеціальне приміщення, яке й по сьогодні займає обласна станція.

Нині в Україні донори здають кров безоплатно і добровільно. В Європі вважається цілком достатньо трьох донорів на тисячу населення і 36 мілілітрів запасу крові на кожну людину. Серед українців лише один із тисячі стає донором, а запас донорської складає не більше14 мілілітрів (в Одесі — 20).

Переглядів: 716

У майстерні успішного лікаря

Цими днями в Одесі відбувся перший тренінг у рамках проекту «Майстерня успішного лікаря».

Мета заходу, учасниками якого стали, переважно, сімейні лікарі, — актуалізація різнопланових навичок у практиці лікаря первинної ланки.

Переглядів: 4406

Веселий вечір з Оффенбахом

16 червня в Одеському академічному театрі музичної комедії ім. М. Водяного з великим успіхом пройшла прем’єра вистави «Жарти Оффенбаха», що складається з двох одноактних оперет — «Чоловік за дверима» і «Званий вечір з італійцями» — геніального французького композитора.

У списку понад ста написаних Жаком Оффенбахом оперет ці назви — одні із найвідоміших. Його музика життєрадісна, гедоністична, легка і водночас віртуозна та гранично складна для виконання. Вона — своєрідний тест для вокалістів на професіоналізм.

Переглядів: 420

«Комп’ютерна» відпустка

Персональний комп’ютер сьогодні — один з основних пристроїв, без якого неможливо уявити роботу офісного працівника. Якщо дотримані всі правила з охорони праці щодо роботи з комп’ютером, така робота не розглядається як важка або шкідлива.

Що ж необхідно знати кожному хто що працює за комп’ютером, про різновиди щорічної додаткової відпустки?

Переглядів: 579

Кір: рятує тільки щеплення

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 24-й тиждень 2018-го на кір захворіла 1401 особа (560 дорослих і 841 дитина), а з початку року — 21894 особи (8857 дорослих і 13037 дітей).

Найбільше інфікованих кором у Львівській області (3428 осіб, з них 1042 дорослих і 2386 дітей), Закарпатській (2633, 475, 2158), Івано-Франківській (2422, 698, 1724), Одеській (1880, 924, 956), місті Києві (1560, 965, 595) та Чернівецькій області (1202, 398, 804).

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net