№ 51 (21961) субота 16 червня 2018 року

Переглядів: 509

Звільнити негайно і беззастережно!

У четвер, якраз у той день, коли в Росії розпочався Чемпіонат світу з футболу (церемонію відкриття якого бойкотувала тотальна більшість урядів розвинутих держав), Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою до влади РФ негайно та беззастережно звільнити Олега Сенцова і всіх інших незаконно затриманих у Росії та в Криму громадян України.

У резолюції Європарламент суворо засуджує вирок проти Олега Сенцова, винесений судом у Ростові-на-Дону у 2015 році.

Переглядів: 4374

Не всі переступили через поріг

4 червня відбулося перше засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порога «склав/не склав».

Члени експертної комісії після обговорення ухвалили рішення встановити пороговий бал з української мови і літератури, що відповідає 23 тестовим балам, з математики — 10, з біології — 22, з англійської, німецької, французької, іспан-ської мов — 19.

Переглядів: 545

Розвій освітнього простору

У вівторок у селищі Авангард, що в Овідіопольському районі, на місці майбутнього будівництва загальноосвіт-ньої школи заклали капсулу з посланням для нащадків.

Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Сергій Колебошин, розпочати зведення нового освітнього закладу планують цього року. Наразі ж завершується розробка проект-но-кошторисної документації, після чого її передадуть на експертизу. А поки фахівці працюють над паперами, місцеві мешканці підготували побажання-настанови до тих, хто навчатиметься у школі в майбутньому. Це послання, до речі, підписав і Президент України Петро Порошенко, коли 1 червня відвідував селище.

Переглядів: 1010

Найгарячіша хліборобська пора

У семи південних районах Одещини хлібороби розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яких посіяно на площі понад мільйон гектарів.

Під час виїзної апаратної наради обл-держадміністрації, яка 14 червня відбулася в Сараті, перший заступник голови ОДА Олександр Терещук наголосив, що особливу увагу на жнивах необхідно приділяти пожежній безпеці та охороні праці.

Переглядів: 534

Кавово-олійно-порошковий цех

Оливкова олія, моторне мастило, кава та пральний порошок — на такому асортименті спеціалізувався масштабний підпільний цех, викритий і ліквідований цього тижня в Одесі.

До спецоперації з припинення незаконної діяльності були залучені співробітники Одеської місцевої прокуратури №3 та управління захисту економіки органів поліції в Одеській області та слідчі Шевченківського відділу поліції.

Переглядів: 4303

Парад юних віртуозів

14 червня у великій залі Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової стартував перший Всеукраїнський конкурс молодих скрипалів ім. Давида Ойстраха.

У творчому змаганні, до організації якого долучилися Міністерство культури, ОНМА ім. А.В. Нежданової, профільні управління обласної та міської влади, благодійний фонд ім. Еміля Гілельса, міряються своєю майстерністю 66 юних віртуозів з Одеси, Києва, Чернівців і Торецька. Журі очолює відома скрипалька, солістка Національної філармонії України, в.о. професора Національної музичної академії ім. П.І. Чай-ковського, заслужена артистка України, лауреат міжнародних конкурсів Ольга Рівняк.

Переглядів: 535

Енергоефективність — більше ніж економія

Уже ввосьме Україна долучилася до ініціативи проведення Європейського тижня сталої енергії, який, як уже повідомляли «ЧН» (див газету за 7 червня), цьогоріч тривав із 3 по 9 червня. Ця масштабна подія сприяє поширенню найкращих практик та об’єднує зусилля задля досягнення цілей ЄС з подолання наслідків зміни клімату, підвищення енергоефективності та енергобезпеки, а також сталого розвитку громад.

У попередні роки представницький форум приймали Київ, Житомир, Вінниця, Луцьк, Славутич. Нинішня адреса — Чернівці.

Переглядів: 509

Ілюзії придністровського врегулювання

Щороку 19 червня у Придністров’ї проводяться жалобні заходи, приурочені пам’яті та скорботі за загиблими у Бендерах.

Бендери — єдиний населений пункт невизнаної Придністровської Молдавської республіки, розташований на правому березі Дністра. 26 років тому бої за нього стали кульмінацією збройного протистояння армії та органів правопорядку Молдови і придністровських сепаратистів, підтримуваних російською 14-ю армією.

Переглядів: 1474

Синдром росомахи

Продовження. Початок у номері за 14 червня.

Тому Петро Олексійович і вирішив — усе чужими руками. Через запрошення чужинців вирішувалося іще одна, дуже важлива проблема. Близьке оточення мало а) відчути крижану небезпеку і б) абсолютну залежність від сюзерена. Це був дуже вдалий хід Президента із мінімізації впливу своєї команди.

Скоро стало очевидним, що запрошення реформаторів нікому і нічим не загрожує. Бутафорія. Їм немов пропонували переплисти океан із зв’язаними руками. Тож хтось, як Шеремета, Мусій чи Абромавічюс, хряснули дверима одразу. Інші, як Квіташвілі, проявили обачну гнучкість і згодом пішли тихо-мирно. Пощезла із обрію й президентська улюблениця пані Яресько, наслідки фінансової політики якої, стверджують аналітики, вилазитимуть нам боком десятки років.

Переглядів: 636

Пам’ять світу — Чорнобиль

Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС, включена до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу».

Державна архівна служба України у 2016 році за допомогою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО подала заявку на включення української номінації, пов’язаної з аварією на Чорнобильській АЕС, до документальної спадщини світу. Окрім вітчизняних профільних інституцій, заявку підтримали також архівісти Білорусі, Латвії та Польщі, розповіла голова Держархіву України Тетяна Баранова.

Переглядів: 472

Нових висот, арцизькі «соколята»!

Команда Арцизького району — рій «Соколи» (м. Арциз, загальноосвітня школа №5) — перемогла у фіналі обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура».

Юнаки та юнки продемонстрували глибокі знання з історії України, блискучі навички з тактичної медицини, чудову фізичну підготовку, влучну стрільбу з пневматичної зброї та вдале подолання смуги перешкод.

Переглядів: 558

Шляхетна лінія Лариси Дем’янишиної

Того вечора в Українському клубі Одеси говорили про творчість прекрасної художниці Лариси Дем’янишиної.

Хоч насправді то був яскравий сонячний день, насичений так само яскравими літературними подіями Всеукраїнської виставки-форуму «Україн-ська книжка на Одещині». Але цілком природною в рамках форуму стала презентація альбому знаної художниці. Мисткині, чия творчість органічно переплетена з літературою. І, мабуть, лише вона сама знає, скільки то одеських авторів, котрі працюють у царині української літератури, завдячують їй оформленням своїх творів. Це, направду, бібліотечка, яка — кількісно — знайдеться далеко не в кожному помешканні сучасного українця, бо ж дійшла Вітчизна вже до краю: люди нині книжок майже не купують і не читають — їм, виявляється, достатньо всіляких «кварталів» та «вечірніх» столиць, які так само далекі від українського мистецтва та літератури, від усього національного, як модні нині комікси — від справжніх мистецьких творінь.

Переглядів: 463

Почати із себе

Європарламент відмовився від пластикових пляшок

У Європарламенті вирішили не замовляти в офіси воду в пластиковій тарі — таким є внесок ЄП у боротьбу із забрудненням довкілля пластиковими відходами, повідомила «Німецька хвиля».

За інформацією адміністрації ЄП, минулого року в трьох офісах — у Брюсселі, Страсбурзі та Люксембурзі — на засіданнях парламенту та комітетів або на інших офіційних засіданнях було використано близько мільйона пляшок з водою. Витрати на це оцінюються в 1,8 мільйона євро. Також існують одноразові пластикові пляшки, які продаються членам парламенту, співробітникам та відвідувачам у різних кафе та ресторанах. У майбутньому в приміщеннях парламенту будуть встановлені питні фонтанчики. Одноразові пластикові стаканчики мають бути замінені тарою багаторазового використання. «Мета — повністю припинити використання одноразових пляшок та контейнерів у парламенті», — пояснила одна із 14 віце-президентів парламенту, представниця фінської Партії зелених Хейді Хаутала.

Переглядів: 572

Хто вбив чорного дельфіна?

На півдні Таїланду помер чорний дельфін, який проковтнув 80 пластикових пакетів, пише The Independent з посиланням на місцеву владу.

Пакети та інше пластикове сміття загальною вагою вісім кілограмів застрягли в шлунку та горлі тварини, не дозволяючи їй ковтати й перетравлювати їжу. Як зазначив біолог-океано-граф Тон Тамронгнавасават, через пластикові відходи щорічно у Таїланді гинуть понад 300 морських мешканців, включа-ючи дельфінів, китів і черепах.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net