Переглядів: 602

Не просто зближення — взаємопроникнення культур

Музикою Сергія Рахманінова в обласній філармонії завершився феєричний фестиваль «Odessa Classics», який став окрасою першої декади червня.

Десятки вечорів класичної музики пройшли у найкращих концертних залах міста за участі майстрів світового рівня і залишили по собі вишуканий посмак чудових вражень.

Центральною подією «Odessa Classics» став концерт на Потьомкінських сходах опен-айр, де музику Моцарта, Баха, Вівальді, популярну класику і саундтреки з кінофільмів слухали близько 10 тисяч осіб.

— Рік тому мені випало долучитися до підтримки фестивалю, і я не могла навіть уявити, що це буде так натхненно, — зворушливо зізналася віце-прем’єр з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинадцзе. — Така неймовірна кількість усміхнених і натхненних людей свідчить про нашу приналежність до європейської культури. Ми повертаємося на культурну, а отже й на ментальну мапу вільного світу. І сама Одеса з її архітектурою, мультикультурністю і, головне, з її творчими людьми — це чудовий доказ нашої європейської ідентичності.

Виступаючи перед одним із концертів у філармонії, представниця Німеччини, депутат Бундестагу Марія-Луїза Бек відзначила:

— Те, що відбувається на фестивалі, — не просто зближення культур, це взаємопроникнення. Я вважаю, що музичне мистецтво, література розвиваються набагато динамічніше, ніж політика, і ми можемо чимало зробити для майбутніх відносин наших держав.

— Я щасливий, що це відбувається в Одесі, і вдячний усім, хто допоміг створити це свято, — наго-лосив президент фестивалю Олексій Ботвинов.

«Odessa Classics» подарував одеситам і гостям міста чудові музичні події світового рівня на найкращих сценах і залишив багато теплих почуттів. І на цьому фоні ще більше дисонував головний майданчик фестивалю — обласна філармонія, дужа пошарпана і занедбана. Та й філармонійний рояль також своїм виглядом не відповідав високому рангу музикантів. Хотілося б, щоб у майбутньому такі події (адже у них не тільки беруть участь маестро першої величини, а й з’їжджаються послухати класику дипломати, поціновувачі мистецтва з різних куточків планети) відбувалися в гідному обрамленні, щоб таки можна було стверджувати: Одеса — європейське місто.

Ольга ФІЛІППОВА.

НА ЗНІМКУ: натхненний виступ вихованця Одеської школи ім. П.С. Столярського — професора Кельнської, Цюріхської і Мадридської консерваторій, королівської академії Лондона, почесного професора цілої низки консерваторій у Японії, Польщі, Болгарії та інших країнах, одного з найіменитіших і найавторитетніших (за оцінкою М.Л. Ростроповича) педагогів-скрипалів у світі — Захара Брона (нині — Німеччина).

Фото Олега ВЛАДИМИРСЬКОГО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net