Переглядів: 523

Час підвищеної пожежної небезпеки

Створення та фінансування місцевих пожежних команд, стан підготовки місць масового відпочинку на воді та протипожежного захисту об’єктів літнього відпочинку — такі питання були винесені на позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів голова ОДА Максим Степанов. Доповідав заступник начальника головного управління ДСНС України в Одеській області Михайло Вовк (на знімку).

Як ми уже повідомляли, в обласному бюджеті на 2018 рік закладено безпрецедентну суму на заходи протипожежної безпеки — понад 111 мільйонів гривень. Усі пам’ятають, що такі серйозні гроші були виділені після трагедії в оздоровчому таборі «Вікторія», де заживо згоріли діти, а стан перевірки систем протипожежної безпеки, особливо в школах, лікарнях, закладах відпочинку, показав, що люди практично не захищені від вогняної стихії.

Як повідомив Михайло Вовк, на Одещині 442 заклади включені до переліку об’єктів підвищеної пожежної небезпеки, 290 з яких — це автозаправні станції та газозаправки.

Хто рятуватиме людей і майно, якщо трапиться буда? Наразі в області є 62 місцеві пожежні команди, однак для гарантування належного рівня безпеки необхідно створити ще понад півсотні підрозділів.

Максим Степанов доручив активізувати роботу щодо формування місцевих пожежних команд на території семи районів та 14 ОТГ. Зокрема, жодної нема в Ананьївському, Іванівському, Окнянському, Любашівському, Миколаївському, Ширяївському та Роздільнянському районах.

— Це питання належить до основних повноважень органів місцевого самоврядування. Найчастіше там посилаються на брак коштів, однак до облдержадміністрації не надходило жодних пропозицій щодо створення місцевих пожежних команд шляхом співфінансування. Ще раз підкреслюю: кожен керівник ОТГ чи райдержадміністрації за виконання відповідного розпорядження несе особисту відповідальність. Відтак прошу прискорити процес створення необхідної кількості команд задля захисту та безпеки населення! — був категоричним Максим Степанов.

До слова, відповідне доручення голова ОДА давав ще на початку лютого під час зборів керівного складу цивільного захисту. Вже червень надворі. Синоптики застерігають про вкрай пожежонебезпечну ситуацію. Скоро визріють зернові. Іскри достатньо, щоб полум’я знищило хліб. Рятувати від вогню його буде практично нікому і нічим.

Водночас керівник області назвав і позитивний приклад: в Авангардівській об’єднаній територіальній громаді цього року планується створення Центру безпеки громадян.

Особливу увагу на засіданні комісії приділили питанням безпеки в місцях масового відпочинку. На території Одещини діють 546 таборів і баз відпочинку, 262 з них — дитячі заклади різних форм власності.

За словами Михайла Вовка, більшість з цих таборів і баз, особливо приватних, перевіряються не частіше, ніж раз на чотири роки. Такі об’єкти ви-кликають особливу тривогу рятувальників у Кароліно-Бугазі, Сичавці, Грибівці, де нема центрального водопостачання, а водонапірні башти або відсутні, або ж перебувають у непридатному стані.

У курортних зонах є місця, куди пожежні машини не можуть під’їхати повнофункціонально. Славнозвісна Затока, куди вже рушила маса відпочивальників, має лише одну пожежну машину, а в разі підняття мосту половина селища не може на неї розраховувати, тож доводиться викликати рятувальників з інших пунктів, хоча за нормативами радіус обслуговування пожежної станції не повинен перевищувати трьох кілометрів (по дорогах загального значення), а час прибуття — 20 хвилин. Самі розу-мієте, поки туди доберуться…

Михайло Вовк озвучив основні проблеми, характерні для літнього періоду. Зокрема, наголосив на неможливості здійснення рятувальниками регулярного контролю та перевірок місць масового відпочинку людей на водних об’єктах (пляжах), адже вони (згідно з категоріями) належать до незначного ступеня ризику та підлягають перевірці… один раз на шість років.

— Головне управління розробило графік проведення планових перевірок (з квітня по червень), до якого включені 53

об’єкти відпочинку та оздоровлення громадян, у тому числі 38 дитячих закладів державної та комунальної форм власності. Наразі перевірили 32, з яких 18 — дитячі заклади відпочинку. Виявлено низку недоліків, які потребують усунення. Одночасно головне управління скерувало до адміністративного суду 11 позовів у вигляді повного або часткового зупинення роботи закладів відпочинку та оздоровлення, у тому числі дитячих, — зазначив Михайло Вовк.

Голова ОДА дав завдання опрацювати з юридичною службою можливість недопущення дітей на відпочинок у ті табори, де є порушення протипожежної безпеки, та задіяти всі механізми для впливу на керівництво таких об’єктів, аби вони подбали про безпеку відпочивальників.

Загалом же то за стан протипожежної безпеки на своїй території відповідають органи місцевого самоврядування. Колись в анекдотах сміялися з того, що пожежники на роботі тільки тим і зайняті, що сплять. Сьогодні, схоже, дрімають на роботі не вони…

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net