Експерти об’єднавчого процесу
На сьогодні практично четверта частина території Одещини — це землі 28 об’єднаних громад, де мешкає майже третина мільйона жителів області.
У встановленні та розбудові цих ОТГ безпосередню участь узяли спеціалісти Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.
І хоч центр створений рік тому, його експерти працюють над реалізацією реформи територіального устрою нашого краю уже не перший рік, відтак мають досвід, який допомагає людям на місцях: надають тематичні консультації, методичні рекомендації, організовують навчання з питань стратегічного планування, регіонального та місцевого розвитку, інвестиційної діяльності та підприєм-ництва, бюджетного процесу й бухгалтерського обліку, електронного врядування, ефективної комунікації з громадянським суспільством та ЗМІ.
Нещодавно в офісі центру представники місцевих медіа, які висвітлюють ці питання, взяли участь у прес-кафе «Рік роботи Одеського ЦРМС. Роль ЗМІ у просуванні реформ».
— Головне завдання центру, — сказала його директорка Юлія Молодожен, — роз’яснювальна, консультаційна і навчальна робота з питань децентралізації та реформи територіальної організації влади. За рік ми провели більше 300 різноманітних заходів для понад трьох тисяч представників органів місцевого самоврядування, журналістів, фахівців з різних галузей. Тематично вони були присвячені процесам об’єднання громад, організації діяльності новостворених ОТГ, регіональному розвитку і бюджетним питанням, комунікації й управління проектами.
Під час прес-кафе всі експерти — з питань децентралізації, з управління місцевими фінансами, з регіонального розвитку та з комунікації — розповідали про результати роботи на своїх напрямках.
Наприклад, Олеся Голинська, радник з питань управління місцевими фінансами, поінформувала про розробку першої в Україні методики системної відповідності бюджетних видатків стратегічним інтересам громади, яка апробована та успішно реалізується в Біляївській ОТГ.
Радник з питань регіонального розвитку Віктор Бондарук розповів про особливості трьох стратегій розвитку — Коноплянської, Великомихай-лівської і Тузлівської ОТГ, які були розроблені під його безпосереднім керівництвом і стали унікальними для держави. У цих стратегіях проаналізовані і, що називається, вирахувані потенційні можливості розвитку територій, які дозволять громадам планомірно, але стрімко розвиватися.
Євгенія Генова, радник з питань комунікації, зазначила, що суттєву допомогу центру надають засоби масової інформації, сприяючи роз’ясненню особливостей реформи населенню, популяризуючи здобутки об’єднаних громад та висвітлюючи проблеми і можливості для їх вирішення. Створено також мережу комунікаторів ОТГ, які висвітлюють події у них, сприяють налагодженню діалогу з журналістами, громадськими діячами і місцевою владою.
Яна СТАСІНА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206