Зберегти друковане слово
Того червневого ранку, який, на диво, ще поблажливо дарував прохолоду, до офісу Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України почали з’їжджатися редактори друкованих ЗМІ нашого краю.
Голова правління нашої творчої спільноти Юрій Работін подбав про те, аби до медійників доєдналися і представники органів влади та юристи. Бо ж питання, що виносилося на розгляд наради, відзначалося гостротою й актуальністю: реформування державних і комунальних засобів масової інформації.
І така розмова відбулася — відверта, ділова, конкретна. Розглядалося, на якому етапі реформування перебувають редакції, які зміни сталися в чинному законодавстві. Аналізувалися проблеми господарської та інформаційної діяльності. Безперечно, було багато запитань, у тому числі (й чи не найбільше) правового характеру. На них кваліфіковано відповідав знаний-медіа юрист Євген Вовк, який упродовж багатьох років допомагає журналістам Одещини у складних ситуаціях.
Та на цьому зібрання не закінчилося. Юрій Работін оголосив, що всіх учасників наради чекає санаторій ім. М. Горького, де із заброньованих для них номерів видно море… Це був заздалегідь продуманий крок — аби журналісти мали час проаналізувати отриману інформацію, «розкласти все по поличках». Щоб поспілкувалися у неофіційній обстановці, а заодно й відпочити впродовж двох вихідних днів. Така організація дала свої результати. Після палких дискусій, емоційного обміну досвідом і думками (та й натхнення від шуму морських хвиль та крику чайок) журналісти створили групу з питань взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування й окреслили заходи для захисту прав та інтересів друкованих ЗМІ Одеської області.
Роз’їжджалися всі з чималим інформаційним багажем та враженнями від почутого й побаченого. А ще з твердим переконанням: необхідно докласти всіх зусиль, аби після реформування не пішли у небуття районні газети, яким доведеться найважче.
Друковане слово необхідно зберегти. Адже книги, газети — це невід’ємна частина високорозвиненої цивілізації, де кожна людина повинна мати можливість користуватися тим джерелом знань, інформації, яке їй доступніше, ближче і зрозумі-ліше. Окрім того, це ще й потреба не тільки для розуму, а й для душі. Нехай не для всіх, але, принаймні, для величезної частини громадян.
Діана МУДРА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206