№ 49 (21959) субота 9 червня 2018 року

Переглядів: 1507

Судний день. Антикорупційний

Як проходив у парламенті історичний день прийняття закону про Вищий антикорупційний суд

За створення Вищого антикорупційного суду проголосувала конституційна більшість парламенту. 317 «за» закон — рідко трапляється таке результативне голосування.

Зранку в кулуарах Верховної Ради просто пахло цією загалом вимученою перемогою. Чекали приїзду президента, депутати говорили про те, що рішення про «зелене світло» для закону плюс-мінус прийнято. Взагалі, якщо це антикорупційне свято не можна було скасувати, то було правильно його очолити. Чутки, які це підтверджували, якщо підсумувати, виглядали так: нібито з п’ятої ранку утрясають нюанси з Держдепом і МВФ. Нібито найзатятішим противникам закону про Антикорупційний суд стратегічні друзі погрозили заморожуван-ням їхніх заокеанських рахунків (може бути неправдою, підтвердити не можу).

Переглядів: 479

Справа про «Краян»

«30 травня прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ухвалили рішення про достатність зібраних доказів для складання обвинувального акта у кримінальному провадженні за підозрою Одеського міського голови, службовців Одеської міської ради та інших осіб у заволодінні коштами міського бюджету в особливо великих розмірах внаслідок придбання за завідомо завищеною ціною приміщень колишнього заводу «Краян» у місті Одесі», повідомила прес-служба відомства.

Далі у повідомленні йдеться:

«У ході слідства встановлено, що ціна будівель, яка була вказана у звіті про оцінку, замовленому керівником ТОВ «Девелопмент Еліт» як продавцем, методика проведення оцінки була поставлена під сумнів одним із департаментів Одеської міської ради, у зв’язку з чим проект рішення про придбання приміщення за ціною 185 млн грн було завізовано «із зауваженнями», які викладені окремим документом.

Переглядів: 532

Найдорожча в світі «гречка»

У найбіднішій країні Європи вибори коштують найдорожче. Україна витрачає колосальну суму коштів на передвиборні перегони. Це парадокс чи закономірність? Однозначно, що така аморальна ситуація не сприяє зростанню довіри населення до політичних партій.

Цими днями проблему обговорювали на засіданні «круглого столу» «Шляхи зменшення вартості виборчих кампаній в Україні», який проводився в Одесі за участі провідних медіаекспертів, політологів, представників громадськості та журналістів.

Переглядів: 490

Шляхетна місія культури

«Одесо, я за вами скучив, — так розпочав свою офіційну промову в Одеському театрі опери та балету на відкритті ІV міжнародного фестивалю «Odessa Classics» Президент України Петро Порошенко.

— Високе виконавське мистецтво, майстерність, розвиток творчих традицій, популяризація кращих надбань класичної та сучасної музики, пошуки нових форм — це те, що найкраще характеризує «Odessa Classics». Четвертий рік поспіль стараннями ентузіастів, геніальних митців відбувається цей фестиваль, і дедалі більше й більше людей долучається до нього, — зазначив глава держави, нагадавши, що саме в Одесі починали свою творчість багато всесвітньо відомих музикантів, зокрема Святослав Ріхтер і Давид Ойстрах.

Переглядів: 661

«...І ніби не стало Всесвіту»

«Кіра Муратова (1934—2018). Дві години тому її не стало. І ніби не стало Всесвіту. «Короткі зустрічі», «Довгі проводи», «Вічне повернення». Геній. На душі і в Одесі — ніч», написав у Фейсбуці відомий український театральний критик, мистецький оглядач Олег Вергелис.

Володарка багатьох почесних кінонагород, академік Національної академії мистецтв України, народна артистка України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Державної премії імені Олександра Довженка, член Національної спілки кінематографістів України, член Американської та Української кіноакадемій… Кінематографіст зі світовим ім’ям Кіра Муратова відійшла у засвіти у середу, 6 червня.

Переглядів: 444

Про бізнес без камер

Зустріч представників провідних підприємств Одещини з головою Одеської облдержадміністрації Максимом Степановим проходила без участі ЗМІ. І це не дивно — бізнесмени могли щиріше і відвертіше говорити про ті проблеми, які постають перед ними, пропонувати конкретні ідеї та шляхи вирішення нагальних завдань.

Після цього засідання, що відбулося 6 червня, очільник ОДА привітав журналістів із професійним святом і подякував за таку важливу для суспільства роботу.

Розповідаючи про зустріч з підприємцями, Максим Степанов зазначив, що, зокрема, обговорювалися пропозиції щодо створення комунального підприємства «Бюро регіонального розвитку», яке могло б стати комунікаційним майданчиком. Новостворене КП займатиметься не лише залученням інвестицій, а й реалізацією експортного потенціалу Одещини через взаємодію бізнесу з облдержадміністрацією, центральними органами влади, посольствами.

Переглядів: 676

Чи готові ми до інклюзивної освіти?

Разом з вибором Україною незалежного та демократичного напрямку розвитку суспільства значно посилилася увага до якості й доступності освіти для дітей з особливими освітніми потребами, в тому числі дітей з інвалідністю. Найвагоміші з цих підходів розроблені та представлені світовій спільноті Організацією Об’єднаних Націй, яка понад півстоліття обстоює права осіб з обмеженою життєдіяльністю. ООН визначила, що питання інвалідності стосуються сфери прав людини, а не лише реабілітації та соціального забезпечення, що й стало вирішальним фактором у міжнародному регулюванні проблем осіб з обмеженими можливостями здоров’я.

За різними оцінками, інвалідність з різних причин мають близько 2% україн-ських дітей. Початком становлення інклюзивної освіти в Україні можна вважати наказ Міністерства освіти й науки «Про затвердження Плану дій щодо запровадження інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах на 2009—2012 роки» від 11.09.2009 №855.

Переглядів: 421

Експерти об’єднавчого процесу

На сьогодні практично четверта частина території Одещини — це землі 28 об’єднаних громад, де мешкає майже третина мільйона жителів області.

У встановленні та розбудові цих ОТГ безпосередню участь узяли спеціалісти Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

І хоч центр створений рік тому, його експерти працюють над реалізацією реформи територіального устрою нашого краю уже не перший рік, відтак мають досвід, який допомагає людям на місцях: надають тематичні консультації, методичні рекомендації, організовують навчання з питань стратегічного планування, регіонального та місцевого розвитку, інвестиційної діяльності та підприєм-ництва, бюджетного процесу й бухгалтерського обліку, електронного врядування, ефективної комунікації з громадянським суспільством та ЗМІ.

Переглядів: 394

Наші кури — у десятці

За результатами 2017 року Україна експортувала м’яса птиці на $313,4 млн й увійшла до десятки світових експортерів замороженої курятини.

З цим показником Україна посідає восьме місце в рейтингу, збільшивши з 2013 року експорт м’яса птиці на 35,3%, повідомляє прес-служба Української аграрної конфедерації.

Світовим же лідером з експорту курятини є Бразилія: торік вона продала на зовнішній ринок м’яса птиці на $6,4 млрд. Друге місце — $2,6 млрд — належить США. Третє — Нідерландам ($1,1 млрд).

Переглядів: 407

Зберегти друковане слово

Того червневого ранку, який, на диво, ще поблажливо дарував прохолоду, до офісу Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України почали з’їжджатися редактори друкованих ЗМІ нашого краю.

Голова правління нашої творчої спільноти Юрій Работін подбав про те, аби до медійників доєдналися і представники органів влади та юристи. Бо ж питання, що виносилося на розгляд наради, відзначалося гостротою й актуальністю: реформування державних і комунальних засобів масової інформації.

Переглядів: 676

Багатокрилість Олекси Різниченка

Нещодавно у Роздільнянській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч читачів з відомим поетом і мовознавцем Олексою Різниченком. На гостини до міста його запросила редакція газети «Вперед».

Олекса Різниченко завжди привертав особливу увагу шанувальників художнього слова. Йому є що сказати, бо має за плечима велике життя, сповнене боротьби з тоталітарною комуністичною системою, випробувань і перемог. Любов до свого народу, до України, до її мови, культури, до всього, що складає національну особливість українців, — це те, чим просякнуті його життя, його творчість. Олекса Сергійович завжди зараховував себе до цієї, як писав, «вічно судимої, арештовуваної, ошукуваної, висиланої, розстрілюваної — і все-таки незнищенної, як трава, національності».

Переглядів: 509

Звідусіль

Планета без бджіл?

Вчені заявили про можливе вимирання популяції бджіл на Землі. Такі прогнози дали дослідники з ФАО і програми ООН із захисту навколишнього середовища.

Причина — глобальне потепління і пестициди. Наслідки — глобальні. Адже від цих комах найбільше залежить процес запилення рослин, а, відповідно, і врожаї, і зростання продажів продуктів, і прибутки, і так далі.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net