Зелена аптека
Цілюща вишенька
Наші пращури здавна знали про цілющі воастивості вишні, мабуть, тому обсаджували ними хати, обійстя.
Вишневі садки були скрізь по Україні. Популярна вишня й зараз. Адже це не лише чудові ласощі, а й незамінні ліки. Усі частини дерева мають багатий склад біологічно активних речовин. Тож вишнею лікувалися, а особливо вживали для профі-лактики недуг. Для цього використовували молоді пагони, плоди, плодоніжки, листя, кору, коріння і навідь камедь («клей»).
Плодоніжки застосовують у разі нирковокам’яної хвороби, захворювань суглобів, набряків, проносу: 1 ч. ложку побрібненої сировини на 1 склянку окропу нагрівати в киплячій воді на водяній бані 15 хв., пити по 1 ст. ложці 4 рази на день.
Лікують вишнями й від глистів. Для цього у вишневий сезон треба з’їдати вранці нат-щесерце 1 склянку ягід. Люди, у яких болять суглоби, можуть їсти вишні, запиваючи молоком. Взимку вживати сушені вишні.
Листя вишні має значно багатший хімічний склад, ніж ягоди. Кожна господиня, засолюючи огірки, помідори і гриби, обов’язково кладе його в діжки чи банки. І це вже буде добрим ліком.
Відваром свіжого листя лікують хронічні коліти, атонію кишечника. Зварене у молоці листя лікує печінку: 1 ст. ложку подрібненої сировини залити 1 склянкою молока, кип’ятити 5 хв. на слабкому вогні, настояти 20 хв. Процідити й пити по 1/4 склянки 4 рази на день. Корисні вишні й від подагри. А будь-яку зовнішню кровотечу можна припинити, приклавши розтовчене свіже листя вишні.
Універсальна кульбаба
У кульбаби корисне все. Корінь містить велику кіль-кість інуліну, білкових речовин, цукрів. Є в ньому також гіркі речовини, вітаміни, мікроелементи, тому має він велику цілющу силу.
Коли корінь підсмажити, цукор, що міститься в ньому, карамелізується і надає відвару аромату й забарвлення. 1 ч. ложка кореня на склянку молока тонізує кишечник, усуває хронічні закрепи. Особливо це корисно при геморої. Цей засіб поліпшує обмін речовин та діє заспокійливо. Адже латинська назва кульбаби лікарської походить від грецького слова «заспокоювати». Але хворим на гіпертонію він протипоказаний: підвищує тиск крові.
Сухим порошком із кореня лікують екзематозні дерматити або роблять, додаючи борошно і мед, мазь для лікування екземи. Свіжі розтерті корені кульбаби прикладають до місць укусів отруйними комахами та тваринами, а соком виводять сухі мозолі, бородавки, шкірні плями.
Салат із листків кульбаби корисний, як кажуть, і старому, й малому. Він вживається для збудження апетиту, проти метеоризму, закрепів. Радять його тим, у кого вражена печінка, запальні процеси сечовивідної системи, ревматизм, цукровий діабет. Молода кульбаба вважається основним продуктом весняного лікування.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206