За волю, за Вітчизну віддані життя
У рамках дев’ятнадцятої виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулася презентація видання «України вірні сини»: хронологія героїзму (автор-укладач — Людмила Опроненко-Клопова, переклад українською Василя Дяченка).
Це вже третє, доповнене видання про Героїв Небесної Сотні та Героїв — вихідців з Одеської області, які загинули, боронячи рідну землю в зоні АТО.
Перша частина книги розповідає про Героїв Небесної Сотні, полеглих на Майдані у Києві учасників Революції Гідності. Їх — 106. Мирним протестом вони намагалися відстояти честь і свободу із 21 листопада 2013-го по 21 лютого 2014-го і загинули, заповівши нащадкам ВОЛЮ і СпрАведливість. До переліку Героїв Небесної Сотні авторка додала і двох одеситів — болгарина Ігоря Іванова та росіянина Андрія Бірюкова, які 2 травня 2014-го стали грудьми на захист мирного україн-ського маршу, що проходив у нашому місті, і були вбиті у середмісті московськими найманцями.
Друга частина книги — про воїнів (у світлинах та коротких біографіях), які загинули у 2014 — 2018 роках у зоні проведення антитерористичної операції на Сході України. Вони були призвані з Одещини. Їх — 124 сини й одна дочка України, наші земляки (і список цей неповний), а також 16 прикордонників, які народжені на Одещині або проходили службу в Одеському прикордонному загоні, 36 випускників Військової академії (колишнього Одеського інституту Сухопутних військ) та 11 працівників Одеської залізниці. Всі вони не ховалися від військкоматів, не втекли за кордон, а чесно і до кінця виконали свій синівський обов’язок — захищали свою землю, свій дім, свою сім’ю, свій народ від московського окупанта. Серед них — українці, болгари, росіяни, молдовани, гагаузи... Багато хто — добровольці.
Книга «України вірні сини» —це пошанівок па-м’яті загиблих Героїв, данина поваги їхнім сім’ям і нагадування нам усім: будьмо гідними наших сучасників! Слава Україні! Героям слава!
За підсумками конкурсу «Краща книга виставки-форуму—2018» авторка видання «України вірні сини: хронологія героїзму» (Одеса, КП «Одеська міська друкарня», 2018) Людмила Миколаївна Опроненко-Клопова названа переможницею у номінації «Енциклопедичне та довідкове видання» (момент нагородження бачите на світлині).

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206