Переглядів: 661

Вічна історія у віртуальній реальності

Висока й трагічна історія кохання і порятунку Орфея та Еврідіки з’явиться незабаром у репертуарі Одеського академічного театру опери та балету. 10, 17 червня та 1 липня тут відбудеться прем’єра опери Крістофа Віллібальда Глюка «Орфей та Еврідіка».

Цими днями із журналістами спілкувалися члени постановочної групи. Створюючи нову версію вистави, вони керувалися сучасними креативними технологіями і креативними підходами до класичної опери, прем’єра якої відбулася у Відні ще в 1762 році.

Ігор Чернецький, диригент-постановник театру розповідає:

— Особливість, перш за все, в тому, що опери Глюка ніколи не виконувалися у цьому прекрасному театрі, попри його багату історію. Це буде цікаво для публіки, бо в такому стилі, ближче до бароко, практично нема традиції виконання опер, і, мені здається, ми започатковуємо її.

Розкриваючи історію вічного кохання, постановники скористалися сучасними методами:

— Сприйняття світу, сприйняття цієї опери дуже змінилося за ці понад 250 років, і все одно вона проходитиме через індивідуальні сприйняття тих людей, які беруть участь у постановці, в тому числі й артистів, — каже Ігор Чернецький.

Павло Кошка, режисер-постановник, додає:

— Ми виношували і готували цю постановку впродовж двох років. Було чимало редакцій, варіантів. Врешті, зупинилися на тому, над яким нині працюємо. На цю концепцію мене надихнули проблеми сучасної людини, розвиток сучасних технологій.

За класичним сюжетом, повернути кохану Орфею допомагають боги. У сучасній же інтерпретації він поринає у світ мертвих через окуляри віртуальної реальності, і з їх допомогою рятує Еврідіку. У такому вигляді ця історія стане зрозумілою сучасному глядачеві, хоча постановники й дотримуються основного сюжету.

Ще одне цікаве ноу-хау прем’єри — сучасна хореографія від Олексія Скляренка:

— Ми спробуємо розглянути й Орфея, й Еврі-діку як особистості. Еврідіка символізує силу кохання, а Орфей відроджує це кохання у своїй душі, проходячи через власне пекло. Таким чином у нас з’являється широке поле для фантазії і для пошуку нових можливостей пластики й танцю.

Основна ідея, яку постановники намагатимуться донести до глядача, — не варто жити минулим.

— Не можна повернути людину з потойбіччя, а якщо навіть і намагатися це зробити, можна лише зашкодити собі. Не варто дивитися назад, у минуле, навіть якщо сталося таке горе, як у цій історії, потрібно дивитися лише вперед, — переконаний Павло Кошка.

Що ж на нас чекає у фіналі, можна лише здогадуватися. Але у будь-якому разі варто прийти, щоб насолодитися новим прочитанням давньої історії. До речі, Після прем’єрних вистав режисер-постановник має намір поспілкуватися з глядачами, щоб дізнатися про їхні враження.

Чудово, що у старовинних стінах Одеського театру опери та балету народжуються нові сучасні постановки.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net