Переглядів: 449

Босонога терапія

Дослідження фахівців засвідчують, що чим пізніше людина починає носити взуття, тим менше у неї шансів отримати плоскостопість. Зокрема й через це жителі розвинених країн набагато частіше страждають від цієї ортопедичної проблеми, ніж уродженці слаборозвинених. Скажімо, у Європі та Північній Америці плоскостопість спостерігається у 70% осіб, а в Індії — тільки в 4%.

Лікарі вважають, що схильність до неї збільшується. У немовлят вже у внутрішньоутробному періоді зустрічається недорозвиненість сполучних тканин скелета, зв’язок, м’язів. Наслідком цього стають вивихи стегон, викривлення хребта, деформація стоп. За такої схильності особливо ризикують діти з надмірною вагою, яка давить на стопу і не дає їй правильно сформуватися. Вже до трирічного віку можна побачити, якою буде стопа — правильною чи ні.

Сільські діти рідше страждають на плоскостопість, оскільки влітку багато бігають босоніж. А земля, як відомо, — найкращий тренажер. Від дотику з колючою травою, дрібними камінцями стопа рефлекторно стискується, дитина підгинає пальці й більше спирається на зовнішній бік стопи. Ці рухи тренують м’язи та зв’язки, й ступня формується правильно. Тому корисно на земельній ділянці зробити «ортопедичну смугу», на якій чергувалися б пісок, трава, скопана земля, місток з колоди чи дошки. І нехай малюк гуляє там босоніж якомога частіше.

Щоб у міській квартирі зв’язки та м’язи стопи отримували навантаження, щодня грайтеся з дитиною «у мавпочку»: привчіть її збирати пальцями ніг розсипані по підлозі дрібні іграшки.

Дуже важливо й те, яке взуття носить дитина. Купуйте для малюків черевички із супінаторами тільки хорошої якості, такими, що підтримують гомілкостопний суглоб, з маленьким каблучком.

Стрибати, маючи плоскостопість, не бажано. Не варто також займатися бігом, футболом, волейболом, баскетболом, тенісом, піднімати штангу. Натомість медики рекомендують плавати, їздити на велосипеді, ходити на лижах. При кожному кроці стопа амортизує й гасить 70% ударної хвилі. Якби не її ресорні властивості, кожен крок, не кажучи вже про стрибок, загрожував би струсом мозку. А при плоскостопості ходьба — як їзда на возі по тряській дорозі. Слабо погашена ударна хвиля б’є по суглобах колін, хребту. Людина почувається розбитою, у неї починають боліти голова, м’язи ніг та литки.

Вилікувати плоскостопість неможливо. Але можна й треба не допускати погіршення. Особливо важливо це робити до вісімнадцяти років, поки скелет, зв’язки та м’язи ростуть.

Відтак необхідно:

  • щороку показувати дитину ортопеду;
  • у всі черевички вставляти супінатори, розмір яких визначить лікар;
  • влітку заохочувати малюка якомога частіше ходити босоніж, підбирати пальцями ніг шишки, палички, камінці, а в місті — щодня топтатися на масажному килимку;
  • хоча б раз на рік, а краще — кожні півроку, проходити курс консервативного лікування: електростимуляцію м’язів, ультразвукову терапію, підводний вихровий масаж.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net