Переглядів: 445

Про футбол і довкола нього

У 1961 році я працював при Одеському ДСТ «Спартак». На однойменному стадіоні завжди вирували пристрасті фанатів футболу, іноді з бійками, якщо якийсь неофіт образить улюблену команду «Чорноморець».

Із 1963-го, навчаючись в ОДУ ім. І.І. Мечникова, проживав на Садовій, 6. У кінці цієї феноменальної вулиці своїм життям жила Соборка. На ній, як повітря, як дух Одеси, існувала своєрідна каста — «політбюро» футбольних фанатів. Вони знали про улюблену команду все до дрібниць, від її народження. Знали все і про найсильніші команди світу. Любили й «ментовську» команду «Динамо»…

Та до влади прийшли аматори грошей суркіси, ахметови, ярославські та інші. Футбол став предметом заробляння статків, а паралельно — розпалюванням нетерпимості до вболівальників інших команд. Це для того, аби не було часу брати в голову, звідкіля в окремих функціонерів беруться мільярди доларів.

Знищення «Чорноморця» розпочалося із знищенням ЧМП, яке автор крилатого вислову «Маємо те, що маємо», подейкують, поміняв на хатинку у Швейцарії чи ще щось там. Плідно йому допомагав Руслан Боделан…

Нещодавно «Шахтар» виграв Кубок України у «Динамо». Коментатор, іноді «раболєпствуя» перед господарем команди, у захваті називав футболістів «гірниками», «шахтарями», ображаючи напівголодних трудяг — представників цієї професії.

Я не можу сказати, що команда «Динамо» рівноцінна команді Ахметова. Для цього потрібно було б захопити у власність другу частину України. Але біда у тому, що Кубок України виборювали не українці!.. Національний кубок виграли «шахтарі» із Бразилії та інших країн. Не хочу глибше копатися в проблемі, бо ще пришиють ксенофобію, а на спині змушений буду написати «Ні расизму!»…

Хіба Клімов, колишній власник «Чорноморця», міг конкурувати з Ахметовим? Як і нинішній генеральний спонсор команди — будівельна компанія «Гефест»?

А ще ж є питання щодо власності стадіонів: яку лепту вклали господарі команд у будівництво цих спортивних споруд?

Відтак маю пропозицію: повернути стадіони, зведені переважно державним, тобто кожного з нас, коштом, у власність держави, а мільярдери для власного зиску нехай розвивають професійний футбол і самі ж збудують для цього належну інфраструктуру!

Борис ДРАЇМ,
суддя першої категорії,
член НСЖУ.
м. Ананьїв.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net