Юні голоси Одещини
Раз на три роки в нашому місті проводиться конкурс дитячої творчості, брати участь в якому — не кажемо вже про перемогу — не тільки престижно, а й корисно. Мова про конкурс солістів-вокалістів шкіл мистецтв нашої області, організатором якого є Одеський навчально-методичний центр закладів культури та мистецтва.
Заключний етап цьогорічних змагань відбувся 29 квітня в приміщенні Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича. Йому передував заочний відбір у дитячих музичних школах та школах мистецтв районів і міст Одещини. Кращі з кращих юних вокалістів з’їхалися на очне змагання, яке проводилося у трьох номінаціях: академічний, фольклорний та естрадний вокал і в трьох вікових категоріях.
Дещо несподіваним стало те, що найбільше число претендентів на перемогу було в номінації академічного співу. Тут на перемогу претендували 56 вокалістів із 16 районів і міст області й Одеси. Відтак журі на чолі з завідувачкою кафедри сольного співу Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової, народною артисткою України, професором та академіком Галиною Поливановою довелося неабияк потрудитися, визначаючи переможців. І їх виявилося чимало. Так, у молодшій віковій групі перше місце було присуджено відразу трьом конкурсантам. Цікаво, що двоє з них — Катя Злакоман і Владислав Бабенко — навчаються в одній школі, ДМШ №4, до того ж, в одного викладача — Олени Материнко. Її учениця — Катерина Козачок — перемогла і в середній віковій категорії.
Аналізуючи виступи (за це особливо цінують цей конкурс!) з викладачами, які супроводжували своїх учнів, Галина Анатоліївна зазначила, що краще були підготовлені саме ті діти, котрі навчаються у викладачів-вокалістів, а не у викладачів-хормейстерів. Таж до наступного конкурсу є час зробити певні висновки.
Менше, ніж у номінації академічного співу, було претендентів на перемогу в естрадному жанрі. У сольній категорії — 30 осіб, а також шість вокальних ансамблів малих форм. І тому журі на чолі із завідувачкою естрадним відділенням Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича Ніною Кравець також не бракувало роботи. І знову дубль переможців від викладачки Великодолинської ДМШ Лариси Швець: її учень Олег Рекечинський переміг у молодшій, а Ерик Арутюнян — у старшій віковій категоріях. Серед ансамблів найсильнішими визнали «Фарби» Одеської ДМШ №3 (керівник Світлана Смирнова).
Найменше число претендентів, попри очікування, виявилося в номінації фольклорного співу — 25. Зате які потужні! Всі вони виступали у красивих народних костюмах, деякі навіть у супроводі ансамблів. Журі на чолі з керівником народного хору Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича, заслуженим працівником культури України Жанною Козаченко було з кого вибирати. Двоє переможців у молодшій та середній вікових категоріях — Ангела Місан та Олександр Брадарский — із Болградської ДМШ. У середній віковій категорії перше місце здобула Олеся Кічук з Ізмаїльської ДШМ (до речі, вона перемогла і в номінації естрадний вокал).
Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206