Переглядів: 487

Джазу забагато не буває

Міжнародний день джазу, який за рішенням ЮНЕСКО відзначається 30 квітня, в Одесі пошанували дивним синтезом музики у програмі «Джаз і класика» — тригодинному концерті на сцені Великого залу обласної філармонії. Видатні майстри академічної та джазової музики нашого міста й запрошені з-за кордону гості — симфонічний оркестр і біг-бенд, хор, солісти, струнний квартет і джазове тріо (загалом 65 виконавців) — виступили в жанрах концерту, меси та камерної музики.

Вперше на сцені філармонії прозвучав великий, із трьох частин, концерт композитора Миколи Капустіна для фортепіано з оркестром, який спільно виконали філармонійний камерний оркестр під керуванням Ігоря Шаврука і джазовий оркестр Одеського училища культури та мистецтв ім. К.Ф. Данькевича під керуванням заслуженого працівника мистецтв України Миколи Голощапова. У цьому потужному, дивовижному творі, класична музика орга-нічно перепліталася з джазовим аранжуванням. Сольну партію на роялі виконала переможниця конкурсу студентів та аспірантів кафедри спеціального фортепіано пам’яті заслуженої артистки України, професора Л.Н. Гінзбург Анастасія Краснобаєва.

Не менш яскраво у супроводі великого оркестру прозвучав і вокал студентки Одеського училища культури та мистецтв, переможниці джазового конкурсу ім. Ростислава Кобанченка Катерини Кравченко.

Перше відділення концерту закінчилося виступом струнного квартету «Гармонія світу» — ансамблю майстрів, які віртуозно грають музику всіх стилів — від бароко до нової. У їх виконанні прозвучали джазові фантазії на теми Річарда Роджерса, Джерома Керна, Ерролла Гарнера, Джиммі Макх’ю, Антоніо Жобіма.

У другому відділенні ансамбль під керуванням викладача і концертмейстера Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича, відомого джазового музиканта Олексія Пєтухова урізноманітнив свою програму несподіваним доповненням у вигляді виступу степіста Олександра Останіна. Його ноги, що вибивали чечітку, виконували роль ще одного музичного інструмента в оркестрі.

Особливий акцент у джазовому марафоні був зроблений на виступі гості зі США Рейчел Теріен, яка продемонструвала віртуозне володіння трубою з тріо Олексія Пєтухова.

А завершився одеський джазовий марафон виступом хору під керуванням Юрія Кучурівського, який спільно зі солісткою Одеського театру опери та балету Аліною Ворох, тріо маестро Олексія Пєтухова, гостею зі США Рейчел Терієн і вокалісткою Катериною Кравченко представили фрагменти джазової меси «Massin Blue» сучасного англійського композитора Вілла Тодда.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net