Переглядів: 456

Коли співає дуаєн...

Нещодавно у Золотій залі Одеського літературного музею в рамках миротворчої програми «Народна дипломатія», до 50-річчя Ради миру, відбувся вечір румунської культури.

Зала переповнена. Присутні представники всіх закордонних консульств, акредитованих в Одесі, обласної та міської влади. Сті-ни — в обрамленні робіт українських художників, присвячених Румунії. Подія, що й казати, — непересічна. Головний виконавець у концерті — Генеральний консул Румунії, якого дипломати, що працюють у нашому місті, обрали дуаєном (старійшиною) свого корпусу, — Еміль Рапча.

Відкриває програму хор Свято-Іверського чоловічого монастиря. Звучать псалми трьома мовами:

румунською, українською і старослов’янською.

Викладач Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової Георгій Кожухар виконує на фортепіано знаменитий романс румунського композитора Іону Івановича «Дунайські хвилі».

Й от перед публікою — Еміль Рапча. За роялем — заслужений діяч мистецтв України, професор ОНМА ім. А.В. Нежданової Тетяна Шевченко.

Варто відзначити, що Еміль Рапча не новачок на сцені. Під час культурних заходів, що відбуваються в Одесі, він часом виконує сольні номери, але такий великий концерт для нього — перший.

Емоційно й душевно у виконанні дипломата звучать румунські, італійські, українські пісні та романси, оперні арії. А чи не найбурхли-віші овації залу зривають «Чорнії брови, карії очі».

Професійний, дуже уважний і вишуканий супровід професійної піа-ністки Тетяни Шевченко збагачує талант вокаліста й слугує своєрідним обрамленням його чудового голосу.

Членкиня президії Одеської обласної Ради миру Світлана Лукіна читає вірші румунських поетів. У концерті також беруть участь народний артист України Анатолій Дуда та заслужена артистка України Олена Ріхтер.

Одеса завжди була в авангарді цікавих культурних проектів: це перший захід в Україні, коли голова дипломатичної місії іншої держави виступає із сольним концертом.

— Сьогодні я подарував одеситам маленький шматочок нашої культури. Цей захід, присвячений дружбі між нашими країнами, дає можливість ще більше дізнатися про Румунію, ще більше зблизити дипломатичний корпус і нашу улюблену Одесу, — підкреслив Еміль Рапча.

Це був цікавий концерт, від якого отримали радість і виконавці, й глядачі, а заодно й унікальний експеримент: можливо, дипломати, співаючи, здатні легше знаходити спільну мову? Адже музика — то універсальна мова, яку розуміють усі!

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net