Переглядів: 1029

Красиві, розумні і... вакциновані

Відрадно було дізнатися, що вперше за останніх сім років в Україні з’явилася достатня кількість вакцин, аби охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують. Рівень імунізації в країні, в тому числі й на Одещині, поступово, але невпинно зростає. Так, охоплення плановою вакцинацією проти кору торік збільшилося у два з лишком рази й перевищило 90%.

Що ж, зрушення є. Але й проблем ще багато. На жаль, і досі критично низький рівень вакцинації від таких небезпечних хвороб, як дифтерія, кашлюк та правець.

Так, за даними Центру громадського здоров’я, минулого року лише половина малечі віком 18 місяців щеплена від цих небезпечних недуг і менше половини дорослих пройшли планову ревакцинацію від дифтерії та правця. Проти поліомієліту вакциновано 75%, гепатиту В — 50% дітей. За міжнародними протоколами, це вкрай мало, хоча, зауважимо, донедавна ці цифри були в кілька разів нижчими.

Цьогорічний Всесвітній тиждень імунізації пройшов під девізом «Наш спільний захист». На Одещині його відкрив семінар-нарада в обласній дитячій клінічній лікарні, на який зібралися педіатри та імунологи з усіх районів. Провідними спікерами на цьому заході виступили тренери ЮНІСЕФ Людмила Самойленко і Зоя Чорна.

Медики, на яких покладено відповідальність за імунізацію населення, зазначалося, пройшли освітній курс про склад сучасних вакцин, що використовуються у нас, безпечність імунобіологічних препаратів, шляхи розповсюдження доступної й достовірної інформації з питань імунізації, обґрунтованість призначення лікарських засобів до та після вакцинації.

Особливо важливим, підкреслювалося, залишається завдання максимального охоплення щепленнями — для забезпечення колективного імунітету — дітей та молоді. А це можливо при вакцинації 95% осіб. Така цифра — наш орієнтир.

Активно долучилися до проведення Всесвітнього тижня імунізації й медики обласного центру.

Олена Платонова, начальник відділу охорони материнства й дитинства міського департаменту охорони здоров’я, виступаючи на нараді, повідомила, що наразі в медичних закладах Одеси є вакцини від усіх захворювань, які входять до Національного календаря обов’язкових щеплень в Україні.

— Щеплення потрібні не лікарям для статистики — вони необхідні нашим дітям для захисту їхнього здоров’я і життя. Всі ми хочемо жити в цивілізованій європейській країні. У розвинених країнах вакцинація — це узвичаєна процедура, а там той рівень життя, до якого ми прагнемо. Сучасні вакцини, які використовуються в Україні, — безпечні та ефективні. Мої діти щеплені згідно з календарем від усіх інфекцій, бо для мене важливе їхнє здоров’я, — аргументувала вона.

Якщо вдатися до цифр, то сьогодні в Одесі є 17 тисяч доз вакцини БЦЖ для профілактики туберкульозу, 15 тисяч доз вакцини АКДС від кашлюка, дифтерії та правця, 4 тисячі доз інактивованої поліомієлітної вакцини, 3 тисячі доз оральної поліомієлітної вакцини, 24 тисячі доз вакцини проти гепатиту В, 1,6 тисячі доз вакцини для профі-лактики гемофільної інфекції.

Дитячі поліклініки мають 3,4 тисячі доз вакцини «Пріорікс» для профілактики кору, паротиту та краснухи. Крім того, най-ближчим часом медзаклади Одеси додатково отримають вакцину КПК, закуплену Міністерством охорони здоров’я України та Дитячим фондом ООН.

У кабінетах для щеплень усіх центрів первинної медико-санітарної допомоги міста є препарат АДС-м для профілактики дифтерії та правця. Ревакцинація дорослих проводиться кожні 10 років.

Торік охоплення плановою вакцинацією від кору, паротиту та краснухи в Одесі зросло більш ніж удвічі й досягло 90%. За перший квартал 2018-го також досягнуто добрих показників вакцинації КПК у всіх вікових категоріях.

— Щоб поширення кору припинилося в Україні загалом і в Одесі зокрема, діти в усіх вікових групах повинні бути щеплені не менше, ніж на 95%. Недостатнім залишається охоплення вакцинацією від кашлюка, дифтерії, правця та гепатиту В. Відповідальне ставлення батьків до питань імунізації дозволить захистити дітей від важких інфекційних захворювань та їх ускладнень, — вкотре наголосила на одній з нарад медиків головний позаштатний педіатр міського департаменту охорони здоров’я Ганна Луньова.

У рамках тижня імунізації в Одесі пройшли лекції й колективні бесіди для майбутніх батьків у жіночих консультаціях та дитячих поліклініках. Скажімо, у міській студентській поліклініці №21 на підтримку вакцинації провели цікавий флешмоб, а також семінар для студентів Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Одеського національного політехнічного університету та Одеського обласного базового медичного училища. У роботі семінару взяли участь згадана вище Ганна Луньова і завідувачка відділення «Клініка, дружня до молоді» поліклініки №21, лікар-інфекціоніст Людмила Кучеренко.

— Якщо забезпечити вакцинацією всіх, хто її потребує, в суспільстві практично не залишиться сприйнятливих до інфекційних захворювань осіб, і тоді ці недуги не зможуть поширюватися. Кожна людина має право на імунізацію і розділяє спільну відповідальність за захист здоров’я тих, хто не може захистити себе самостійно, — підкреслила, виступаючи перед студентами, Людмила Кучеренко.

Цікавим був захід, присвячений вакцинації, і в Одеській дитячій поліклініці №6 (головний лікар Сергій Горищак), що пройшов за підтримки міського департаменту охорони здоров’я та громадської організації «Батьки за вакцинацію».

Для одеської малечі організували квест, під час якого вони, спираючись на підказки, шукали… вакцину, важливу складову здоров’я кожної людини. Діти розгадували загадки і складали з букв слова на тему здоров’я та профілактики, танцювали в компанії героїв улюблених мультфільмів. Акція завершилася флешмобом на підтримку вакцинації, батьки отримали корисні поради й тематичні агітки, а маленькі учасники — пакуночки з фруктами.

— Останній тиждень квітня в усьому світі проходить під знаком імунізації. Наша поліклініка приєдналася до нього, щоб нагадати одеситам про ту небезпеку, яку несуть інфекційні хвороби здоров’ю та життю дітей, і про те, як легко уберегти їх від багатьох проблем за допомогою щеплення. Якщо у батьків є питання щодо щеплень, зверніться до свого педіатра й отримаєте грамотну консультацію фахівця, — наголосив Сергій Горищак.

Упродовж тижня імунізації тематичні заходи відбулися в усіх районах нашої області. Хочеться вірити, що все це спрацює на позитив і ми більше не потерпатимемо від спалахів небезпечних недуг, які калічать дітей і дорослих, а часто й спроваджують їх на той світ лише через те, що хтось нехтує такою важливою вакцинацією, наслухавшись нісенітниць про її небезпеку чи просто проігнорувавши поради медиків.

Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua