Переглядів: 982

П’ять фактів про щеплення

Вакцинація — найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороби.

В основному вакцини вводяться в організм у вигляді уколу (ін’єкції). Деякі, наприклад, «жива» вакцина проти поліомієліту (ОПВ) — у вигляді крапель у рот (орально). «Живі» вакцини можуть вводитися також інтраназальним шляхом (у вигляді спрею в ніс), як-от вакцина проти грипу, що використовується у США (в Україні цей тип вакцини проти грипу поки що не застосовується).

Факт 1. Вакцинація потрібна для захисту вашої дитини.

Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть спричинити ускладнення, інвалідність, деякі — навіть втрату життя. Вакцинація захищає вашу дитину від інфекцій, запобігає тяжкому перебігу недуги й ускладненням — у випадку інфікування. Загартовування, повноцінне здорове харчування важливі для здоров’я дитини, але, на жаль, вони не захищають її від інфекційних хвороб. Ніщо не зможе вберегти вашу дитину від небезпечних інфекцій краще за щеплення. Альтернативи вакцинації не існує!

Вакцинація попереджає стрімке поширення інфекційних захворювань. Завдяки їй у світі було викоренено натуральну віспу, у багатьох країнах — правець новонароджених.

Факт 2. Згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні дитина отримує захист від 10 інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи та паротиту (свинки). Необхідні для дитини щеплення проти цих за-хворювань проводяться у поліклініці безоплатно.

Якщо ваша дитина з якоїсь причини не отримала щеплення згідно з календарем, вакцинація проводиться за індивідуальним графіком, який складає ваш лікар відповідно до рекомендацій МОЗу.

Чи можна зробити дитині щеплення від інфекцій, які не входять в Україні до переліку 10 обов’язкових? Якщо вакцина проти інфекції, від якої ви хочете захистити дитину, зареєстрована в Україні і є в продажу, її можна купити й зробити щеплення, але винятково у поліклініці чи в приватній клініці. До таких, наприклад, належить вакцина проти грипу.

Факт 3. Вакцинація на рівні 95% створює бар’єр для інфекцій.

Чому важливо, щоб більшість дітей була вакцинована? Якщо 95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не пошириться територією країни, навіть якщо й буде завезене з іншої держави. Такий імунітет називається «колективним».

Колективний імунітет захищає дітей, яким з певних причин через постійні чи тимчасові протипоказання не можна проводити вакцинацію. Колективний імунітет може бути сформований лише в результаті охоплення вакцинацією понад 95% усього населення.

Факт 4. Вакцинуватися від інфекцій краще, ніж перехворіти й отримати імунітет від недуги.

Захворювання, проти яких проводиться вакцинація, можуть призвести до ускладнень, інвалідності й навіть до непоправного. Вакцинація — безпечний спосіб формування захисту проти інфекцій.

Слід враховувати, що імунітет проти інфек-ційних захворювань на все життя гарантований після перенесення лише деяких хвороб, наприклад, кору, паротиту, краснухи. Але ці недуги можуть викликати ускладнення. То чи варто ризикувати?

Факт 5. Україна закуповує лише прекваліфіковані ВООЗ вакцини.

Усі вакцини, які застосовуються на національному рівні, інформує МОЗ, закуповує для України Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Вакцини мають пройти процедуру прекваліфікації Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоб упевнитися в їх якості та відповідності міжнародним стандартам. ЮНІСЕФ закуповує тільки ті вакцини, що пройшли процедуру прекваліфікації ВООЗ.

Усі вакцини, що використовуються в Україні, давно й широко застосовуються у світі. Профіль їх безпеки й ефективності підтверджений масштабним досвідом використання в інших державах.

Існують інфекції, схема щеплення проти яких включає у себе кілька доз вакцини, що вводяться з рекомендованим інтервалом. Наприклад, проти кашлюка, дифтерії, правця, Хіб-інфекції та гепатиту В. Якщо в наявності нема наступних доз вакцини того самого виробника, можна використовувати препарат іншого виробника. Все вирі-шує педіатр, який веде вашу дитину і несе фахову відповідальність за кожну свою дію.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net