Це цікаво
Найкраща їжа — селянська
Селянська їжа часів епохи вікторіанства, в якій багато свіжих овочів, фруктів, картоплі, риби і трохи м’яса, найкраще підходить для збереження здоров’я сучасної людини.
Такий висновок зробили британські дослідники, вивчивши звички харчування людей, які жили на Туманному Альбіоні в середині XIX століття в сільських ізольованих регіонах. Там же, зауважили вони, були й найнижчі показники смертності від туберкульозу, який зазвичай асоціюється з поганим харчуванням.
Дослідження показало, що тодішня проста їжа найбільше схожа на нинішній середземноморський раціон, який знижує ризик розвитку діабету ІІ типу, підвищеного кров’яного тиску, високого рівня холестерину.
Дослідники Університету Лестера зазначили, що селянам у ті часи платили не грошима, а в натуральній формі дешевими продуктами, як-от картопля, овочі, зерно та молоко. Згідно з книгою рецептів «Кулінарія», написаною Естер Коплі в 1849 році, на столі сільського жителя були картопляний пиріг, ірландська каша та інші невибагливі страви.
На жаль, цей тип сільського харчування, який був дуже корисним, зник під тиском урба-нізації, комерційного землеробства та міграції людей.
Риба підвищує IQ
Діти, які хоч раз на тиждень їдять рибу, мають вищий рівень інтелекту і краще сплять, засвідчили результати нового дослідження.
В експерименті взяв участь 541 китайський школяр (середній вік — 12 років). Кожен з них відповів на запитання анкети, скільки риби чи інших морепродуктів з’їдає за місяць, а батьки — про те, як сплять їхні діти, чи лягають вчасно, чи добре висипаються і чи не відчувають денну втому.
IQ школярів вимірювали за допомогою арифметичних, лексичних і логічних завдань. Результати показали, що у дітей, які частіше їли рибу, значно вищий коефіцієнт IQ — у середньому на 4,8 бала, ніж у тих, хто не включав у свій раціон цей продукт. Крім того, перша група не мала проблем зі сном. У дітей, які вживали рибу двічі-тричі на місяць, рівень інтелекту був вищим на 3,31 бала.
Автор дослідження, доктор Дженніфер Пінто-Мартін зазначила, що отримані результати є ще одним доказом того, що риба справді позитивно впливає на здоров’я. Особливо вона корисна для дітей.
Три прийоми калорій
У Британії з’явилися нові рекомендації щодо споживаних упродовж дня калорій. Це, по суті, обмеження, прийняті для приборкання епідемії переїдання.
Експерти відзначають, що зазвичай і діти, й дорослі їдять більше, ніж треба, тому багато хто страждає від надмірної ваги та ожиріння. Фактично дорослі споживають на 200—300 калорій, хлопчики — на 150—500, а дівчатка — на 160—290 калорій більше від необхідного.
За новими принципами харчування, британцям пропонують розділити основні споживані калорії на три прийоми впродовж дня: 400 калорій слід з’їдати за сніданком, 600 — за обідом і 600 — за вечерею. Решта калорій (400—900) ідуть на перекуси. Щоденне рекомендоване споживання калорій залишається в тому ж обсязі: 2000 — для жінок і 2500 — для чоловіків. Утім, якщо хтось ще й вживає енергомісткі напої, то, вважають експерти, можна обмежитися 1800 калоріями на день.
Вівсянка не для сніданку
Учені вважають, що вівсянка не підходить для сніданків, оскільки містить фітинову кислоту, яка уповільнює процес пробудження організму.
Багато людей, дотримуючись правильного раціону, вживають уранці запарені вівсяні пластівці. За словами фахівців, цей продукт має низку позитивних якостей, але більше підходить для обіду. Вранці ж рекомендується їсти якомога більше білків, які є джерелом енергії для організму. Натомість вівсянка складається з вуглеводів, що засвоюються значно довше. Фі-тинова ж кислота, яка міститься в ній, ще й затримує всмоктування кальцію в кишечнику. Через це у людини можуть виникнути проблеми із суглобами та міцністю кісток. Для нормалізації стану організму в такому випадку рекомендується віддавати перевагу на сніданок яєчні або курячому м’ясу.
Втім, відмовлятися від вів-сянки не варто, бо наявна в ній клітковина прискорює процес перетравлювання їжі й позитивно впливає на роботу кишечника. Як радять учені, її можна чергувати з кукурудзяною, гречаною або пшоняною кашами.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206