Переглядів: 6329

Небом, морем, пішки...

Для початку трохи цікавої статистики. За даними Світового Банку, найбільше грошей туристи сьогодні залишають у США (далеко за $200 мільярдів щороку); охочі на власні очі побачити Ейфелеву вежу, Тріумфальну арку та інші уславлені й розрекламовані пам’ятки дають Франції понад $70 млрд; а мандрівники Іспанією приносять їй щороку трохи менше $70 млрд.

Україна отримує зараз від гостей стільки ж, як Куба, Ямайка, Румунія або Естонія. Тобто трохи більше $2 млрд на рік. Тож ми далеко не в туристичній ізоляції, як це може здатися. А відповідно до планів Міністерства економічного розвитку, до 2026 року маємо заробляти на мандрівниках десь $3 млрд доларів, а то й більше.

Та ж таки статистика свідчить, що в інших країнах подорожуючі українці залишають більше грошей, аніж іноземці привозять до нас. І хоча сума спустошених рахунків і гаманців вітчизняних туристів за кордонами щороку сягає $5 млрд, наші люди надають перевагу «економному» відпочинку — all inclusive — переважно на Кіпрі, у Єгипті та в Туреччині.

Не надто велика кількість туристів в Україні, на думку міжнародних експертів, зумовлена передусім тим, що ми не вміємо, так би мовити, грамотно і принадливо подати себе світові. А маємо і що показати, і за більші гроші. Варто лише все наше національне добро для початку привести до ладу, щоб іноземець бачив, що Україна — у світовій туристичній мережі, й рушив до нас масово. Морем, небом, пішки…

Тема розвитку місцевого туризму і курортів викликає неабияку зацікавленість, адже гроші, які мандрівники залишають у нас, — це наповнення бюджету, це зайнятість місцевого люду.

Про розвиток туристичного та курортного потенціалу Одеської області, про основні досягнення 2017 року та плани на 2018-й ішлося на апаратній нараді в ОДА, яку провів Максим Степанов.

Доповідав Олександр Шека, тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління туризму, рекреації та курортів облдержадміністрації.

У травні, розповів посадовець, розпочне працювати туристичний портал Одеської області, який об’єднає найцікавіші об’єкти, маршрути та сервіси нашого краю. А ближче до кінця цього року з’явиться і мобільний додаток, який дозволить туристові за допомогою ґаджетів із навігацією дізнаватися про привабливі локації та прокладати найоптимальніший маршрут до них, за власним уподобанням.

— Думаю, що впродовж місяця туристичний портал буде запущений. Це те, над чим ми працюємо останнім часом. Завдяки цьому ресурсу люди зможуть прокласти собі маршрути по нашій області, дізнатися, що наш регіон — це не тільки місто Одеса, а й чимало інших неймовірних за красою та унікальністю туристичних і культурних місць, — прокоментував цю новину Максим Степанов.

А чи знаєте ви, що саме Одещина дала торік більше чверті загальної суми туристичного збору всієї України? А що надходження до місцевих бюджетів від туристичного збору за 2017-й збільшилися майже на 25%?

А що потік туристів порівняно з позаминулим роком виріс майже на мільйон? Якщо все складатиметься добре, то цьогоріч приймемо, може, навіть 7 мільйонів гостей.

Робиться для цього дуже багато. Нагадаємо, у 2017 році були відкриті три нові рейси до Одеського аеропорту, а в 2018-у планується запустити ще чотири, які з’єднають нас з країнами Європи.

Якщо хтось пропустив інформацію, то також нагадаємо, що на початку квітня Одещина демонструвала свій стенд на міжнародній туристичній виставці UITT-2018 у Києві. Гості дізналися про кращі туристичні напрямки та унікальні пізнавально-розважальні заходи, які у нас проводяться. Зокрема, про фестиваль «Vinogradovka Country Fest» в Арцизькому районі, про переваги «зеленого» туризму у Фрумушиці-Новій у Тарутинському, про інші автентичні атракції.

— Ми наочно продемонстрували відвідувачам стенду розмаїття цікавих заходів та місць у нашому регіоні. Так, улітку очі-кується черговий забіг із перешкодами «Перегони нації» в Лиманському районі. Це змагання завжди привертає увагу спортсменів та шанувальників активного відпочинку. Також запрошували завітати в Тарутине, де наприкінці серпня відбудеться черговий Бесарабський ярмарок. Відвідувачі стенду дізналися про візитівки Одещини — від Аккерманської фортеці та Фрумушики-Нової до гастрономічних турів у Вилкове і прогулянок катакомбами, — підкреслив Олександр Шека.

До слова, щорічна міжнародна виставка «Україна — подорожі та туризм» — одна з наймасштабніших у країні. Її відвідують дипломати, фахівці відпочинкової індустрії, представники міжнародних і національних туроператорів, державних структур, авіакомпаній, готельного бізнесу тощо. Презентуємо себе і на аналогічних форумах за кордоном.

У списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Україна нині представлена сімома пам’ятками, а це десь 0,65% від загальної їх кількості.

Як зазначалося на апаратній нараді, вже готується заявка на включення до цього престижного списку, щоправда, попереднього, Білгород-Дністровської фортеці. Роботи з документами будуть профінансовані за кошти обласної програми розвитку туризму та курортів на 2017—2020 роки. Внесення фортеці до цього списку забезпечить її охорону та збереження, а також дозволить включити до Всесвітнього каталогу, що широко відкриє двері до світової туристичної мережі.

Під час апаратної наради стало відомо і про те, що Максим Степанов звернеться до Верховної Ради з пропозицією про надання нашому Куяльнику статусу курорту державного значення.

— За деякими лікувальними особливостями Куяльницький лиман кращий за Мертве море Ізраїлю. Але, на жаль, нині він не є курортом державного значення. Ми розробили відповідний законопроект щодо надання йому такого статусу. Щоб це сталося якнайшвидше, я скерую відповідне звернення до керівників усіх парламентських фракцій, щоб вони його поставили на голосування та схвалили, — наголосив голова ОДА.

Якщо так станеться, як задумано, то визнання Куяльника курортом державного значення стимулюватиме розвиток території, а також раціональне використання природних лікувальних ресурсів. Зі схваленням відповідного закону очікуватимемо на зацікавленість з боку потенційних інвесторів та розвиток малого й середнього бізнесу. З одного боку, це сприятиме покращенню якості життя місцевих мешканців, з іншого — стане додатковим стимулом розвитку туристичної сфери в Одеській області.

— Я переконаний, що велика кількість людей із задоволенням відвідає наш цілющий Куяльник. А оголошення його курортом державного значення дасть гарантії інвесторам, що не буде незаконних забудов на території, що ми забезпечимо порядок і комфорт, — наголосив Максим Степанов.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net