Переглядів: 426

Таємнича і недоступна Тушетія

У рамках заходів, присвячених 100-річчю українсько-грузинських дипломатичних відносин та багатолітній «народній дипломатії», в бібліотеці ім. Е. Багрицького (вул. Преображенська, 35а) відбулася презентація фотовиставки Лілії Гричулевич «Невідома Кахетія, або Таємнича та недоступна Тушетія».

Тушетія — регіон Грузії з унікальними селами, ландшафтом, тваринним і рослинним світом — часто потрапляє в центр уваги видавців, телевізійних і друкованих ЗМІ, блогерів та фотографів. У 2011 році Yahoo Travel CNN-подорожі опублікував 10 найневідоміших і найкращих місць у світі — й Тушеті посів у цьому списку п’яте місце! У 2013-у BBC зняло документальний фільм «Найнебезпечніші дороги світу», в якому дорога до Тушеті визнана однією з найекстремальніших.

У 2003 році регіону Тушеті було надано статус заповідної території державного значення — «Тушецький національний парк». Тушеті — це пишність природи, високі гори, вкриті білими шапками снігу, це відчуття свободи і це, звичайно ж, жителі — горді тушинці, які, як ніхто інший, люблять приймати гостей. Тушинці — православні християни, але їх християнство — дещо нестандартне. У гірській Тушетії зараз існує тільки Троїцький храм у селі Шенако (1843). Ще один храм був побудований у 1801 році в Дартло, але він не зберігся. Історично храмів у тушинців не було, замість них складалася кам’яна споруда, яка називається «ніші». Це слово походить від грузинського «нішані» — «знак». Ця споруда нагадує язичницький жертовник.

Тушеті — важкодоступна частина Грузії. За радянських часів з нею існувало вертолітне сполучення, показане у відомому фільмі «Міміно». Гірські тушецькі села Омало і Шенако були розрекламовані саме завдяки цій стрічці.

У 1975 році була побудована траса Пшавелі—Омало, яка через складність перевалу Абано (2926 м) працює тільки з липня по вересень. Весь інший час Тушеті відрізаний від зовнішнього світу.

Регіон Тушеті представлений на включення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Фотовиставка Лілії Гричулевич «Невідома Кахетія, або Таємнича та недоступна Тушетія» організована культурно-освітнім центром «Іверія» спільно з громадською організацією «Інтелектуальний форум Одеси» за підтримки консульства Грузії в Одесі.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net