Переглядів: 405

Ягода сили і краси

Журавлину називають ягодою здоров’я і краси. Головна її цінність у тому, що вона є природним антиоксидантом, який захищає наші клітини від переродження, а організм — від хвороб і старіння.

Крім антиоксидантів, журавлина насичена мінеральними речовинами, містить багато калію, магнію, заліза та марганцю. Є в ній і алюміній, цинк, фосфор, натрій, хром, молібден, нікель та інші, не менш важливі для організму, елементи.

Цінується ця ягода і за наявність у ній вітамінів С, групи В, Е, РР, К і великої кількості різноманітних органічних кислот, що відіграють важливу роль у травленні та обмінних процесах, а також мають потужний протимікробний ефект. Тому вона незамінна в період вірусних і бактеріальних інфекцій. Журавлинний сік знижує жар, виводить шлаки і, що найголовніше, у кілька разів підсилює дію ліків (антибіотиків і сульфаніламідів). А ще ця ягода — чем-піон за вмістом таніну, який здатний збирати в організмі різні хвороботворні бактерії й виводити їх назовні.

Хоч журавлина й дуже корисна ягода, вживання якої схвалене офіційною медициною при багатьох недугах, вона може й зашкодити. Через те, що дуже кисла, її не слід вживати при захворюваннях органів травлення, зокрема гастриті з підвищеною кислотністю, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Навіть у здорових людей журавлина та її сік можуть спричини дискомфорт та біль у шлунку, тому її бажано розводити водою або медом і вживати не на голодний шлунок, а після їжі.

Протипоказана ця ягода та сік з неї й малюкам до трьох років, а старшим дітям її можна давати, порадившись з лікарем, у невеликих кількостях.

Пропонуємо кілька рецептів із журавлини.

Морс. 2 склянки журавлини розім’яти в ступці або в блендері, віджати сік і перелити в посуд, що не окислюється. Шкурки покласти в каструлю, залити двома літрами води і кип’ятити 4—5 хвилин. Відвар злити, процідити, розвести в ньому півсклянки меду та столову ложку цукру, додати збережений сік. Перемішати й остудити. При такому приготуванні зберігається найбільша кількість вітамінів.

Можна приготувати морс і набагато простіше. Протерту з цукром журавлину залийте водою і доведіть до кипіння, але не кип’ятіть. Остудіть, процідіть — і морс готовий.

Кисіль. Для приготування киселю на 2 літри води потрібно три столові ложки картопляного крохмалю. Усе робіть так само, як для і морсу, але в кінці додайте розведений у невеликій кількості води крохмаль і доведіть до кипіння, постійно помішуючи, щоб не було грудочок.

Соус. Кисло-солодкий журавлинний соус чудово підходить до страв із м’яса та птиці, надаючи їм особливої пікантності. Склянку стиглої журавлини варіть у півсклянці води приблизно 10 хвилин, додайте за смаком цукор, кілька ложок апельсинового соку і трохи лимонної цедри. Поваріть ще 5—10 хвилин до потрібної густоти, протріть через друшляк.

У журавлинний соус можна додавати будь-які спеції за своїми смаковими вподобаннями: імбир, гвоздику, корицю, мускатний горіх, перець. І щоразу смак соусу буде неповторним.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua