Переглядів: 438

Реалістична мета

Упродовж двох днів, 12-13 квітня, в Україні з візитом перебувала заступниця генерального секретаря НАТО Роуз Гетемюллер.

Високопосадовиця оборонного альянсу взяла участь в 11-у Київському безпековому форумі, провела низку зустрічей, зокрема з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе, міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, міністром освіти та науки Лілією Гриневич, заступником міністра оборони Анатолієм Петренком та іншими офіційними особами.

Виступаючи на безпековому форумі, організованому фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», Роуз Гетемюллер заявила, що прагнення України до членства в НАТО є важливою і цілком реалістичною метою, але для цього треба провести серйозні реформи.

«Не було б надто ідеалістичним для України мати сподівання стати членом і НАТО, і Європейського Союзу. Мені здається, що це дуже важлива і реалістична мета. Але для цього треба провести серйозні реформи — оборонних структур, структур безпеки», — наголосила заступниця генсека НАТО, додавши, що якби у неї попросили дати якусь пораду Україні щодо досягнення мети членства в Альянсі, вона рекомендувала б зосередитися саме на серйозних реформах. «Але ваші євроатлантичні надії не є нереалістичними, вони реалістичні», — повторила пані Гетемюллер.

А ще вона підкреслила, що в Північноатлантичному альянсі високо оцінюють дії України у протистоянні російській гібридній агресії і хочуть запозичити досвід нашої країни щодо цього. «Сьогодні ми говоримо про те, що є щось на кшталт туману війни, і причина цього — Росія, яка використовує асиметричні методи: дестабілізацію, кібератаки, дезінформацію. Щодня ми стикаємося з цими ризиками і проблемами. Україна знаходиться на кордоні цієї гібридної війни вже чотири роки. Можна сказати, що Україна вже провакцинована дезінформацією, яка йде від Росії. Це дуже важливо. НАТО має багато чого навчитися в України у питанні протидії гібридним ризикам», — сказала Роуз Гетемюллер.

Вона нагадала, що в Альянсі створена платформа протидії кібернападам, щоб підвищити загальну освіченість у цій сфері. Заступник генсека НАТО також поінформувала, що Альянс останнім часом багато зробив для переорієнтації розвідслужби НАТО на протидію гібридним війнам. «Дуже важливо, що наразі ці розвідслужби співпрацюють між собою, навчаються одна в одної, й Україна тут може дуже нам допомогти», — переконана високий гість.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net