Переглядів: 384

Варто знати

30 поїздок на місяць

Як відомо, Кабінет Міністрів затвердив порядок монетизації пільг на проїзд і рекомендував органам місцевого самоврядування змінити філософію як у ставленні до пільговиків, так і до перевізників.

Ідеться про те, що люди повинні отримувати гроші на руки й самостійно оплачувати проїзд у тому чи іншому громадському транспорті на міських, приміських та міжміських маршрутах.

 

До 1 червня кожна ОДА має визначити середню вартість поїздки саме в цій області і, виходячи з рівної кількості поїздок, затвердити мінімальну гарантовану суму виплати за формулою: середня вартість проїзду в місцевому транспорті на соціальну норму поїздок. Урядовою постановою визначено соціальний мінімум, який обов’язково має бути монетизований — це 30 поїздок на місяць на різні види транспорту. Однак орган місцевого самоврядування має право, враховуючи специ-фіку того чи іншого населеного пункту, збільшити кількість поїздок і, відповідно, надати пільговику для цього кошти.

Що два роки автоматично

Із 1 квітня автоматично перерахують пенсії тим, хто продовжує працювати.

За словами заступника голови правління Пен-сійного фонду України Ірини Ковпашко, цей перерахунок стосується винятково тих, хто після виходу на пенсію продовжував працювати, набуваючи страхового стажу, але свого часу чи поки що не звернувся до органів ПФУ. Це — стандартний перерахунок, що проводився починаючи з 1 січня 2004-го і передбачений для пенсіонерів, які працюють, кожні два роки.

Перерахунок стосуватиметься тих осіб, які станом на 1 березня 2018-го отримали додатковий страховий стаж 24 місяці або на цю дату минуло не менше двох років після призначення чи попереднього перерахунку пенсії. Надалі такий перерахунок здійснюватиметься автоматично щороку 1 квітня.

Заморожені спецпенсії

Впроваджена урядом реформа пенсійної системи передбачає скасування практики нарахування спеціальних пенсій, крім військових, і виплату вже призначених спецпенсій винятково в рамках дії перехідних положень чинного законодавства.

«Ми говоримо про принципове скасування всіх спецпенсій. Однак є люди, які отримують уже призначені спеціальні пенсії або мають право на їх призначення відповідно до перехідних положень закону. Для таких людей пенсії не перераховуватисься, і з часом вони самі перейдуть на єдині правила пенсійного забезпечення», — наголосив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір, повідомляє прес-служба Кабміну.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net