№ 34 (21944) субота 14 квітня 2018 року

Переглядів: 2471

Кризи минулого і логіка сьогодення

Нинішня криза в міжнародних відносинах, гостре протистояння путінського режиму і західних країн часто порівнюють з Карибською кризою жовтня 1962 року. Втім, це порівняння стосується тільки можливого фіналу — переростання конфронтації у світову ядерну війну. В усьому іншому події зараз розвиваються за іншою логікою. Але для тих, на кого падають бомби і ракети, логіка значення не має.

Зупинка перед пустелею

За океаном події піввікової давнини називають «кубинською ракетною кризою». Ця назва добре відображає суть гострого конфлікту між Радянським Союзом і Сполученими Штатами Америки. Протистояння тоді справді наростало в двох напрямках — Куба і ракети. У Вашингтоні ще при Дуайті Ейзенхауері було прийнято рішення будь-яким шляхом усунути від влади Фіделя Кастро. А в Москві шукали спосіб компенсувати військову перевагу, яку отримали США, розмістивши в Туреччині ракети середньої дальності з ядерними боєголовками.

Переглядів: 493

Летовище в тіні «Краяна»

Ще зовсім недавно країна стежила за подіями, які розгорталися навколо обвинувачуваних у корупції мера Одеси Геннадія Труханова та його підлеглих, і гадала, чим же все скінчиться.

Труханова веліли не чіпати

І хоча гучна справа не завершена, здавалося, що й так усе зрозуміло. Хоч питання залишалися. Проте після опублікованих записів розмов Назара Холодницького — прояснилися. Якщо записи справжні, а не змонтовані, як запевняє сам фігурант плівкового скандалу, то почуте — шокує.

Переглядів: 464

Хіба нуворишам до культури?

У салоні-галереї Одеської обласної організації Національної спілки художників України (вул. Катерининська, 18) відкрилася акційна виставка «Час і традиції», організована на захист цієї галереї від посягань з боку приватних структур.

Нагадаємо, що це приміщення є комунальною власністю і салон-галерея спілки тут незмінно розташовується вже 68 років. Проблеми виникли трохи більше десяти років тому, коли одна приватна компанія, шляхом незаконних оборудок, заявила на нього свої права і, вдавшись до рейдерського захоплення та побиття художників, спробувала їх виселити. Але зазнала фіаско. Потім спритні нащадки Остапа Бендера «перепродали» цей ласий шматок нерухомості у самісінькому центрі Одеси іншій компанії, а та, в свою чергу, в 2013-у передала фіктивні права на нього одній американській компанії, власник якої — колишній одесит.

Переглядів: 444

Реалістична мета

Упродовж двох днів, 12-13 квітня, в Україні з візитом перебувала заступниця генерального секретаря НАТО Роуз Гетемюллер.

Високопосадовиця оборонного альянсу взяла участь в 11-у Київському безпековому форумі, провела низку зустрічей, зокрема з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе, міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, міністром освіти та науки Лілією Гриневич, заступником міністра оборони Анатолієм Петренком та іншими офіційними особами.

Переглядів: 521

Нев’януча Квітка, або Голос у єдиному екземплярі

На превеликий жаль, якось дуже тихо промайнула одна з важливих дат української культури — 65-річчя від дня народження надзвичайної співачки Квітки Цісик, чий незабутній голос змушував завмирати в благоговійному зачудуванні серця тисяч і тисяч українців за межами нашої держави.

«Цісик своїм голосом може змити всю нечисть, дешевий гламур, все несправжнє, що є зараз шоу-бізнесом», — скаже значно пізніше про неї поет, видавець, лауреат Шевченківської премії Іван Малкович.

Переглядів: 6253

Таїровська епопея. Епілог?

11 квітня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, яка зобов’язала Таїровську селищну виборчу комісію прийняти рішення про реєстрацію Тимура Хасаєва Таїровським селищним головою.

До ЦВК надійшла копія постанови Одеського апеляційного адміністративного суду, зі змісту якої вбачалося, що Таїровську селищну виборчу комісію зобов’язано прийняти рішення про ре-єстрацію Хасаєва Т.Х. Таїровським селищним головою згідно з частиною третьою статті 89 Закону України «Про місцеві вибори».

Переглядів: 422

Мости єдності

«Дунай тече в піснях мого народу...»

…Стою на березі великої європейської ріки і в задумі повторюю поетичні рядки Дмитра Павличка.

Вражає могутня течія Дунаю й усвідомлення того факту, що на протилежному березі — вже Румунія. А вона успішніша від нас, давно в Євросоюзі і в НАТО. Позаду — рідна Україна з усіма її проблемами.

Переглядів: 394

Ляльковий ренесанс

В Українському академічному драматично-музичному театрі ім. Василя Василька нещодавно пройшла цікава творча подія під назвою «Український ляльковий ренесанс», організована Оленою та Сергієм Філіпповими, колекціонерами іграшок, кураторами проекту «Кукльтура».

«Ляльковий ренесанс» об’єднував у собі дві виставки, два конкурси і багато майстер-класів та лекцій, які проводили люди, щиро закохані у лялькову тематику: майстрині, мистецтвознавці, дослідники цього виду творчості. З усієї України приїхали більше півсотні учасників, які привезли понад 200 різних експонатів.

Переглядів: 386

Варто знати

30 поїздок на місяць

Як відомо, Кабінет Міністрів затвердив порядок монетизації пільг на проїзд і рекомендував органам місцевого самоврядування змінити філософію як у ставленні до пільговиків, так і до перевізників.

Ідеться про те, що люди повинні отримувати гроші на руки й самостійно оплачувати проїзд у тому чи іншому громадському транспорті на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Переглядів: 415

Сорок п’ята «cотка»

7 квітня о 10.00 на Алеї слави вже 45-й раз стартувала традиційна одеська «сотка» — «100 кілометрів за 24 години Поясом слави». Відбулися також і традиційні велоралі «100 км за 10 годин» та спеціальний забіг «залізних людей», які, подолавши велоралі, пройшли ще й пішохідну дистанцію 85 кілометрів.

Цьогоріч лише пішохідна «сотка» зібрала близько 250 спортсменів з України, Молдови, Польщі, Росії, Алжиру та інших країн.

Переглядів: 369

Отакої!

Антарктичне фермерство

Якщо ми колись відправимо людей на Марс, у польоті їм знадобиться пос-тійний запас їжі. Навряд чи можливо забезпечити експедицію необхідною кіль-кістю продуктів, тому космонавтам доведеться дбати про своє харчування самим. Але як це зробити?

Щоб вивчити логістику космічного фермерства, група вчених на дослідницькій станції в Антарктиді розробила метод вирощування рослин без сонця та ґрунту. І нещодавно зібрала перший урожай городини.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net