Так поставав наш флот
10 квітня в Одесі відзначили день створення Західної військово-морської бази Військово-Морських сил Збройних Сил України.
В урочистостях взяли участь представники командування ВМС, інших видів ЗС України, ветерани частини, духовенство.
Командувач Військово-Морських сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко привітав особовий склад з днем частини, подякував за сумлінне виконання службових обов’язків та закликав і надалі активно вдосконалювати бойову майстерність, бути згуртованим надійним екіпажем, чітко й злагоджено виконувати свій почесний обов’язок із захисту держави.
— У цей святковий день бажаю всім вам і вашим рідним міцного флотського здоров’я, родинного щастя та добробуту, подальших успіхів в ім’я миру на нашій землі, єдності нашого народу і процвітання Батьківщини — України.
Кращих військовослужбовців нагородили грамотами та відзнаками.
Довідково. 8-9 квітня 1994 року в Одесі відбулося силове протистояння, пов’язане з викраденням російськими військовими радіонавігаційного обладнання західної частини Чорного моря. Командування з’єднання ЧФ, що дислокувалося в Практичній гавані, ігнорувало законодавство України, відмовлялося виконувати законні вимоги органів влади та військового управління.
Вирішальну роль у цих подіях відіграв командувач ВМС України віце-адмірал Володимир Безкоровайний, який безпосередньо управляв припиненням протиправних дій російських військових в Одесі. 10 квітня, оперативно й адекватно реагуючи на провокаційні дії ЧФ та спроби незаконного вивезення військового майна із демонстрацією загрози застосування зброї, безпрецедентним рішенням українського уряду на базі розформованого 318-го дивізіону консервації ЧФ було створено Західний морський район (у подальшому — Західна військово-морська база) ВМС України, першим командиром якого і старшим морським начальником в Одесі став капітан І рангу (згодом — контр-адмірал) Дмитро Українець.
Російських військовослужбовців вигнали з Одеси. А над кораблями, катерами, суднами забезпечення й об’єктами берегової інфраструктури були урочисто підняті українські державні і військово-морські прапори.
Символічно, що саме в день 50-річчя вигнання з Одеси нацистських загарбників українська перлина біля моря була назавжди звільнена від військової присутності колись «братнього народу».
Надалі саме Західний морський район і військово-морська база стали рушіями нашої євроатлантичної інтеграції, де на навчаннях «Сі Бриз» запроваджувалися стандарти НАТО і здобувалися безцінні спроможності сумісності наших сил до спільних дій з партнерами в морі, повітрі і на землі.
Прес-центр командування
ВМС ЗС України.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206