Переглядів: 417

Чому Україна не багатіє?

Нещодавно в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського відбулася лекція-дискурс на тему «Ідеальна соціально-економічна система для України».

Її провів Олександр Савченко — відомий вчений, економіст, фінансист, екс-заступник голови Нацбанку України, ректор Міжнародного інституту бізнесу та автор книг «Антиукраїнець», «Баланс Незалежності», «25 років Незалежності України» (у співавторстві). У різні роки він викладав у таких престижних вишах світу, як Гарвардський університет та Лондонська школа економіки.

На думку вченого, головна проблема України зародилася у часи Київської Русі, коли наша держава об’єднала у собі політично-правову систему західного зразка і духовно-релігійну — східного. Він зауважує, що тисячолітня еволюція українського суспільства витворила не лише українських героїв, але й їхніх антиподів, антиукраїнців — «малоросів», «хохлів», прихильників московсько-православної цивілізації, а також корупційну українську еліту.

Опираючись на історичний досвід, Олександр Савченко вважає, що найбільшим гальмом України є російська мова, а відтак радить відмовлятися від неї. Як приклад наводить рівень життя в англомовних державах, де люди почуваються захищеними у правовому сенсі і є набагато забезпеченішими матеріально. Так, вони мають чітко окреслені громадянські обов’язки, але знають, що натомість їхні права і свободи є захищеними.

Як підкреслив лектор, англійська — це мова культури, освіти, науки, техніки та торгівлі. Якщо ж ми опосередковано послуговуємося російською, то переклад інформації (з англійської на російську, а потім на державну) займає багато часу, не виключає додаткових помилок і різнотлумачень, а відтак, у підсумку, зумовлює відставання України від світових темпів розвитку.

А ще учений та економіст переконаний, що законотворчість не є прерогативою політиків або експертів. «Закони не придумуються політиками та професорами, вони відкриваються. Треба досліджувати суспільство і створювати в Україні свою, унікальну соціально-економічну систему», — наголосив Олександр Савченко.

Вікторія КРИЖАНОВСЬКА,
студентка ОНУ
ім. І.І. Мечникова.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net