Оксанине мокуліто
30 березня о 15.00 в Одеському художньому музеї відкриється виставка Оксани Стратійчук «Мокуліто».
Киянка Оксана Стратійчук — визнаний віртуоз графічних технік, її офорти й літографії добре знані в Україні, хоча в Одесі вона виставляється вперше. Впродовж останніх років художниця проводить творче дослідження техніки мокуліто — оригінального японського методу плоского друку. Вона — перший український графік, який працює у цій техніці.
«Оксана Стратійчук переконливо демонструє, що різні графічні техніки й класичний чорно-білий друк цілком підходять для милування природою і речами. Тим-то у роботах художниці доволі виразно проглядає такий собі дзен-буддистський підхід до самого процесу споглядання речей, а відтак і до зображення: коли в одній квітці бачиш усі квіти всесвіту і сам всесвіт, а крапля води вміщає усі дощі та всі океани.
Сотні друкованих робіт, створених Оксаною Стратійчук, потроху складаються у гіпертекст, який дивовижним чином через підкреслено прості об’єкти оповідає про складні та небуденні речі й витончені почуття та відчуття. Дивна річ: у роботах художниці дзенська медитативність органічно поєднується з європейською графічною традицією», — пише мистецтвознавець Катерина Липа.
Мокуліто — техніка плоского друку, яка була винайдена в Японії наприкінці ХХ століття і полягає у використанні фанери як друкарської поверхні. Основний рисунок наноситься на дошку за допомогою літографських матеріалів, але можна також використовувати прийоми гравюри, поєднуючи ефекти плоского друку з високим. На відбитку виразно проявляється текстура деревини, що також збагачує зображення.
Знайомство із технікою мокуліто в рамках нової виставки Оксани Стратійчук не обмежиться лише відбитками з графічних форм — самі форми також увійдуть до експозиції. Уквітчані листи фанери, які під тиском друкарського верстата віддають своє зображення паперу, дозволяють не тільки подивитися на графічне мистецтво з іншого — прикладного — боку, але й претендують на самостійну художню вартість. До експозиції увійдуть твори, виконані впродовж 2014—2018 років.
Виставка триватиме до 22 квітня.
Адреса музею: Одеса, вул. Софіївська, 5а. Музей працює з 10.30 до 17.30. Вихідний день — вівторок.
Запрошуються усі шанувальники українського сучасного мистецтва.
Довідково. Оксана Стратійчук народилася 1968 року. Закінчила Київський державний художній інститут (зараз — Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури), графіч-ний факультет, майстерню вільної графіки (викладачі — А.В. Чебикін, М.І. Компанець, В.Д. Сер-гєєв). У 1993-у—1996-у проходила асистентуру-стажування при Українській академії мистецтва (керівник — Г.В. Якутович). Магістр графіки. Член Національної спілки художників з 1992-го. Живе і працює у Києві. Основні техніки: офорт, літографія, мокуліто, емаль. Брала участь у численних міжнародних та всеукраїнських бієнале та трієнале графіки. Провела понад 25 персональних виставок в Україні та за кордоном.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206