Скільки ж коштує рілля?
Серед країн-членів ЄС розбіжність у цінах на землі сільськогосподарського призначення складає 32 рази: найнижчий рівень середньої вартості гектара ріллі — у Румунії (близько 2 тисяч євро), а найдорожче той же гектар коштує у Нідерландах (майже 63 тисячі євро), повідомляє http://agro-business.com.ua, посилаючись на аналіз експертів Економічного дискусійного клубу.
У топ-5 країн, де найдорожчі у Євросоюзі угіддя, входять також Італія, Люксембург, Великобританія та Ірландія. Найдешевша земля у такій п’ятірці — Румунія, Естонія, Хорватія, Латвія та Литва.
За останні п’ять років у всіх країнах ЄС, за винятком Греції, вартість ріллі зростала. Найпомітніше — у Чехії, Литві, Естонії та Угорщині.
Найдорожчі орні землі розташовані в регіоні італійської Лігургії — 108 тисяч євро за гектар. Найдешевші — у південно-західному регіоні Болгарії — 1,2 тисячі євро.
Як відомо, в Україні триває мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, отож ринок таких земель не працює, а відповідно й ринкові ціни на них не сформовані.
Водночас в Україні діє поняття «нормативна грошова оцінка земельних ділянок». За даними Держгеокадастру, станом на 1 січня 2018 року нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі в середньому по країні становила 27,5 тисячі гривень, тобто близько 840 євро. Найдорожче рілля оцінена у Черкаській області — майже 34 тисяч гривень за гектар (біля 1050 євро), найдешевше — у Житомирській області — 21,2 тисячі гривень (близько 650 євро). Одещина за вартістю ріллі ділить п’яту сходинку з Донеччиною, де гектар оцінений у майже 31,2 тисячі гривень.
Щодо ціни на оренду угідь, то в ЄС найдорожчими є землі сільгосппризначення у Нідерландах — 791 євро за гектар, найдешевшими — у Латвії — 46 євро.
Натомість в Україні торік середній розмір плати за оренду одного гектара сільськогосподарської землі склав 1369 гривень (41 євро). Найвища оренд-на плата за гектар зафіксована у Черкаській (2962 гривні), Полтавській (2553), Харківській (2111) та Сумській (2100) областях. Найдешевше користування землею обходилося у Закарпатській (719 гривень за гектар) та Запорізькій (795) областях. Цікаво, що наша область, де угіддя оцінені, як уже мовилося, досить високо — п’яте місце в рейтингу, за розмірами оренд-ної плати плентається серед тих, хто у хвості, — 975 гривень за гектар.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206