Переглядів: 431

«Хочу бачити»

У головному корпусі Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова того дня зібралися медики, студенти-інтерни, родини з дітьми, журналісти, щоб обговорити попередні підсумки проекту «Хочу бачити. Південний регіон», який стартував торік.

Мета цього унікального проекту, до реалізації якого підключилися одеські офтальмологи, — запобігання сліпоті через розвиток у недоношених дітей ретинопатії.

Ретинопатія недоношених (РН) — тяжке захворювання очей, яке розвивається винятково у цієї категорії немовлят. Приблизно 6% діток сьогодні з’являються на світ з критичною масою тіла, практично кожному з них загрожує й ретинопатія. Якщо вчасно не надати оперативну допомогу — можлива повна сліпота. До речі, РН — одна з головних причин дитячої сліпоти у світі.

Рекордним для України стало виходження медиками хлопчика, який народився з вагою 450 грамів. У нашому обласному перинатальному центрі виходжують дітей вагою від 700 грамів. Таких крихіток (вагою до двох кілограмів) у жодному разі не можна транспортувати: оперативні втручання важливо проводити на місці. Й що головне — не відкладати рятівну операцію, оскільки стрімко розвиваються незворотні процеси, які призводять до тяжкої інвалідності.

Сергій Кацан, завідувач консультаційної полі-клініки, керівник групи з діагностики та лікування ретинопатії у недоношених Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова, розповів, що ще в 2008 році цей проект був ініційований командою лікарів їхнього закладу. Медики рятували зір тільки одеській малечі, яка народилася недоношеною. Торік благодійний «Фонд родини Нечитайло» підтримав проект і придбав для інституту мобільне обладнання, яке забезпечує високоякісну фото- та відеозйомку сітківки очей, що підвищує результативність скринінгових оглядів немовлят. Такий апарат наразі — перший і єдиний в Україні. Його основні переваги — можливість працювати мобільно, «на виїзді», та створювати електронну медичну карту пацієнта, в якій зберігаються всі зображення, отримані під час оглядів. Це, в свою чергу, дозволяє накопичувати зображення і, порівнюючи їх, контролювати перебіг захворювання й оцінювати ефективність самого лікування. Такий скринінг важливо робити кожні два тижні.

Сьогодні мобільна бригада, організована в інституті, забезпечує обстеження новонароджених для раннього виявлення загрози розвитку ретинопатії та їх лікування в трьох областях — Миколаївській, Херсонській та Одеській. До 2014 року обслуговувала і Крим.

За шість місяців роботи благодійного проекту в південному регіоні оглянуто понад 400 дітей з групи підвищеного ризику, 15 новонародженим успішно проведене лазерне втручання, а відтак вони бачитимуть цей великий і прекрасний світ.

Лікарі-офтальмологи на чолі з Сергієм Кацаном, які безпосередньо виїздять до проблемних немовлят, зголошуються поділитися досвідом застосування мобільного підходу з медиками всієї держави. Серед інтернів закладу є молоді лікарі, готові увійти до складу мобільної бригади.

Загалом за десять років, відколи започатковано ідею порятунку зору недоношених, одеські медики прооперували майже чотири сотні дітей.

Вікторія Миколаюк, директорка «Фонду родини Нечитайло», розповіла, що сьогодні благодійники супроводжують кілька успішних проектів, скерованих на підтримку недужих дітей, в освітній сфері тощо.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net