Ох, задам я хропака!
Медики кажуть, що 40% нормальних дорослих регулярно хроплять. Чому і чи треба з цього приводу хвилюватися? Спробуймо розібратися.
З анатомічної точки зору, хропіння спричиняється завуженням просвіту дихальних шляхів. Під час сну тканини м’якого піднебіння мають здатність розслаблятися, але іноді вони розслабляються настільки, що верхні дихальні шляхи частково закриваються і звужують прохід для кисню, який має потрапити в легені. Це означає, що людина не отримує достатньо кисню для всього організму, щоб той міг виконувати свої важливі функції. Мозок посилає сигнал до тіла, щоб прокинутися й отримати кисень. Ймовірно, саме це пояснює те, що доволі часто людина кілька разів прокидається впродовж ночі, навіть не усвідомлюючи цього. Сам звук храпу є результатом звуження дихальних шляхів, що викликає вібрацію в горлі.
Чому люди хроплять?
На перший погляд, хропіння не становить якоїсь серйозної загрози. Втім, багато жінок вважають, що хропіння чоловіків з роками виводить їх з рівноваги й руйнує хороші відносини між подружжям.
Небезпечним є апное сну — короткочасна зупинка дихання уві сні. Воно загрожує тим, що людина може зупиняти дихання від кількох секунд до 2 хвилин. Зниження кисню в крові може призвести до головного болю і втоми впродовж наступного дня. А найгірше те, що апное сну пов’язане з низкою інших захворювань, як-от цукровий діабет 2-го типу, ожиріння, серцева недостатність і гіпертонія. Отже, незалежно від того, що конкретно викликає хропіння саме у вас, не варто забувати: цей процес може бути сигналом про певні порушення нормального функці-онування вашого організму.
Слід пам’ятати, що будь-який стан чи речовина, яка сприяє розслабленню м’язів або накопиченню жирової тканини, може провокувати хропіння. А це:
- алкоголь,
- седативні препарати (сно-дійні, ліки від застуди або антигістамінні препарати),
- сон на надмірно м’якій або великій подушці,
- сон на спині,
- надмірна вага,
- втома.
Закупорювання дихальних шляхів можуть бути спричинені й деформаціями горла чи носа, наприклад, надмірно довге м’яке піднебіння або язичок (кулоноподібна форма тканини в задній частині горла), відхилення носової перегородки.
Хропіння у дітей часто зумовлюють збільшені мигдалини. Будь-яка хвороба, яка провокує звуження бронхіальних дихальних шляхів, особливо астма, може призвести до обструкції та хропіння. Як і куріння, яке подразнює дихальні шляхи.
Вісім порад, які допоможуть зупинити хропіння
- Не вживайте алкоголь за три години перед сном.
- Уникайте снодійних та інших седативних засобів. Хоч вони й допомагають вам заснути, можуть розслабити м’язи шиї, що посилює хропіння.
- Киньте курити. Паління викликає закладеність дихальних шляхів і є головною причиною хропіння.
- Якщо ви набрали зайву вагу, постарайтеся схуднути за допомогою вправ та дієт.
- Якщо у вас є алергія, спробуйте усунути алергени в спальні: не ночуйте разом з домашніми улюбленцями, регулярно періть постільну білизну в гарячій воді, щоб видалити домашні пилові кліщі і будь-які спори цвілі.
- Спіть на боці, а не на спині. Аби під час сну не забувати, що не можна спати на спині, пришийте на задній стороні піжами кишеню і засуньте туди тенісний м’яч. Тільки-но ви захочете лягти на спину, як відчуєте м’ячик і підсвідомо повернетеся на бік.
- Спробуйте спати без подушки. Подушки можуть сприяти обструкції дихальних шляхів, згинаючи шию нерівно.
- Регулярно зволожуйте повітря, бо якщо повітря в спальні дуже сухе, це теж змушує вас хропіти.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206