Переглядів: 464

Технології

Людина в полі не потрібна

Британська компанія Hands Free Hectare (HFH) продемонструвала, що роботи можуть чудово впоратися з вирощуванням сільськогосподарських культур без будь-якої допомоги людини.

HFH ставить своїм завданням автоматизувати сільськогосподарські роботи на всіх стадіях: від висаджування насіння до догляду за рослинами та збирання врожаю. А що це можливо, вона довела на прикладі вирощування озимої пшениці та ячменю. Hа полях господарювали лише автономні машини і дрони, які, повністю замінивши людей, виконували всі технологічні операції, включно з перевіркою рослин на хвороби та прополюванням бур’янів.

Утім, не обійшлося і без деяких проблем. Скажімо, автоматичні трактори під час дощу не завжди могли проїхати по прямій лінії. Але представники Hands Free Hectare впевнені, що повністю автоматизоване сільське господарство — це «справа не дуже далекого майбутнього. Більше того, це відбувається вже зараз. Своєю демонстрацією ми також хотіли б змінити сприйняття сільського господарства серед людей, щоб вони вважали його передовою індустрією. Саме так ми зможемо залучити сюди більше тих, хто орієнтується на майбутнє».

Подумав — авто загальмувало

Японський концерн Nissan оголосив про розробку інтерфейсу типу «мозок-автомобіль» (B2V), який дозволить водіям керувати транспортним засобом силою думки.

Cистема, зчитуючи сигнали, які надходять від мозку, здатна передбачати і випереджати дії водія. Скажімо, ввімкнути кондиціонер чи підігрів сидінь, натиснути на педаль газу або повернути до того, як це зробить сама людина. Технологія будується на методі електроенцефалографії (ЕЕГ): на голову водія одягається електродна шапочка, яка реєструє активність головного мозку, а алгоритми штучного інтелекту інтерпретують сигнали.

Як твердить віце-президент Nissan Даніель Шіллачі, система B2V зможе скоротити швидкість реакції водія до півсекунди.

Плюшевий робот

Науковці створили медичного робота, який підтримуватиме гарний настрій маленьких пацієнтів і стежитиме за їх станом.

Щоб винахід був привабливішим для дітей, новинка має вигляд плюшевого ведмедя. Над проектом, який очолила відомий експерт у сфері персональних роботів Синтія Брізіл, працювали фахівці Массачусетського технологічного інституту.

Дослідники назвали синьо-зеленого ведмедя Huggable. Іграшка-робот повинна відволікати дітей від болю і розважати під час тривалих процедур. Особливо корисним він буде в онкологічному та реанімаційному відділеннях.

Усередині ведмедя прихований смартфон і сенсорна мережа, завдяки чому робот реагує на дотики і відповідає привітанням. Ведмідь уміє підтримувати нескладну розмову, розуміє жарти і загадує загадки. Батьки за допомогою комп’ютера та інших пристроїв зможуть відправляти на смартфон послання, а ведмежа відтворюватиме їх, дивуючи дітей.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net