У статусі «зелених» міст
У 2017 році вже 101 місто з понад 570, які брали участь у дослідженні, отримувало не менше 70% електроенергії з відновлювальних джерел (у 2015-у таких було ли-ше 42). Ще 124 міста забезпечують себе «зеленою» енергією на 50%.
За даними некомерційної дослідницької організації CDP, серед найпоказовіших такі мегаполіси, як Окленд, Найробі, Осло та Бразиліа, які успішно відходять від викопних видів палива.
А найактивніше цей процес іде в Латинській Америці: із 43 міст, які торік повністю забезпечували себе електроенергією за рахунок відновлювальної генерації, 30 — латиноамериканські. Це пояснюється тим, що там дуже розвинена гідроенергетика.
Незважаючи на те, що Європа веде перед за інвестиціями, із 101 міста, що на 70% забезпечуються енергією з відновлювальних джерел, європейські становлять лише 20%, що можна пояснити кліматичними умовами та розвиненою промисловістю.
Серед європейських лідерів — столиця Ісландії Рейк’явік, який усю свою електрику отримує з відновлювальних джерел — гідро- і термальної генерації. Зараз там працюють над тим, щоб до 2040-го повністю перейти на електричний транспорт. Ще одним повністю «зеленим» містом у Європі є швейцарський Базель.
У Великобританії на шлях повного переходу на «зелене» енергопостачання до 2050 року (регіональна програма UK100) стали ще 14 міст. Досі у цій програмі брали участь 84 міста, серед них — Ліверпуль, Баркинг і Дагенхам, Брістоль, Бері, Пітерборо, Редкар та Клівленд.
Загалом у 2017 році 275 міст заявляли, що отримують хоч якусь частину чистої енергії від гідроелектростанцій, 189 — живляться від вітрогенерації, 184 — від сонячної енергії, повідомляє theguardian.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206