Добрі справи козаків
Ось уже 10 років на теренах нашого краю працює Південний оперативний козацький округ (ПОКО) Всеукраїнського козацького війська. Нещодавно в конференц-залі санаторію «Біла акація» відбулися підсумкові збори цієї громадської організації, яка налічує понад дві тисячі осіб.
Нині ПОКО має свої представництва в Одесі, більшій частині районів області, а також у деяких державах, де проживає українська діаспора. Цьогоріч планують створити ще 11 козацьких куренів. В активі організації — понад 300 благодійних заходів. Більше 40 її представників захищають Україну в зоні АТО. Про це та багато іншого говорив у своїй доповіді головний отаман, генерал козацтва Володимир Солодських.
Як-от і про таке. На території Одеси та області ПОКО має п’ять структурних охоронних відділів. Активно діє благодійна організація «Захист Вітчизни», спрямована на допомогу учасникам бойових дій на Сході, їх медичний супровід та реабілітацію, а також на підтримку дітей, позбавлених батьківського піклування. Є в козацькому окрузі і свій центр культури та спорту, що як сам організовує, так і долучається до зініційованих іншими найрізноманітніших заходів. Наприклад, помічник головного отамана зі спорту, богатир України Микола Пасічник, пропагуючи здоровий спосіб життя, впродовж року дав понад 50 показових виступів на розмаїтих змаганнях і турнірах.
Південний оперативний козацький округ, тісно співпрацюючи з іншими громадськими і доброчинними організаціями, надає допомогу дітям-сиротам, онкохворим, із затримкою психічного розвитку. Так, у Малиновському районі відбувся фестиваль-конкурс «Ми козацького роду діти», в якому взяли участь учні 15 шкіл. Спільно з міським департаментом освіти проведено гру «Квест», «Одеса — місто козаків».
Багатолюдним був фестиваль «Козацька Бесарабія» в селі Михайлівка Саратського району, який організував тамтешні полк ПОКО. У селі Маринівка Біляївського району створено музей-етнохату історії та культури «Козацька родина». Директор цього музею Ірина Лісіцина провела понад 70 заходів та екскурсій. На території полків ПОКО має у своїх лавах 600 козачат, об’єднаних у «Молоду Січ». І це тільки деякі моменти з багатогранної діяльності представників українського козацтва.
Офіс Південного оперативного козацького округу, який розташовується в тому ж приміщенні, що й Одеська регіональна організація НСЖУ, завжди відкритий для тих, хто бажає допомагати людям, державі, захисникам Вітчизни. Нещодавно в складі ПОКО створено первинну організацію журналістів-козаків, до якої вже влилися 17 осіб.
Сьогодні часто можна почути критику на адресу козацьких організацій, що вони, мовляв, показують себе лише на парадах, але, ознайомившись зі справами особового складу ПОКО Всеукраїнського козацького війська, переконуєшся: ці люди працюють для України, виховуючи молодих патріотів, прищеплюючи любов і повагу до рідної мови, до славної історії нашого народу, надаючи благодійну допомогу тим, хто її найбільше потребує. Дуже хочеться, щоб на рівні держави всі козацькі підрозділи згуртувалися в єдину структуру для захисту нашої Батьківщини і її розбудови.
Володимир ПАВЛІЧЕНКО.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206