За два дні до весни
Зима таки нас наздогнала. Для багатьох неочікуваним стало штормове попередження: вночі та вдень 27-28 лютого по Одесі та місцями по області очікувалися пориви північного вітру 15-20 м/с, вранці та вдень — сильний сніг, місцями хуртовина, снігові замети, сніговий накат, видимість під час негоди 200-500 м. Температура довкілля мала знизитися до —16 градусів і навіть нижче.
Прогнози справдилися. Стихія накрила переважно Одесу, Біляївський, Овідіопольський та Білгород-Дністровський райони.
Одещина до цього підготувалася. В облдержадміністрації у цілодобовому режимі працював регі-ональний штаб на чолі з головою ОДА Максимом Степановим. Штаб збирався двічі на добу. Скайпом про ситуацію на місцях звітували голови РДА та керівники ОТГ. Провели й оперативне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Завчасно вжиті заходи посприяли тому, що пік негоди ми пережили з найменшими проблемами.
Із 27 лютого навчальний процес у школах було призупинено в Арцизькому, Біляївському, Овіді-опольскому, Ренійському, Роздільнянському та Татарбунарському районах. Через погіршення погодних умов призупинили навчальний процес і в Одесі, Ізмаїлі, а також у Лиманській та Маразліївській ОТГ. Йдеться про 337 освітніх закладів.
Всі лікувально-профілактичні заклади продовжують працювати у посиленому режимі, про що під час засідань оперативного штабу та селекторних нарад доповідав директор департаменту охорони здоров’я ОДА В’ячеслав Полясний:
— Напоготові 63 генератори, які забезпечені паливно-мастильними матеріалами мінімум на дві доби. Є необхідний запас медикаментів. Щодня на лінії продовжують працювати 175 бригад екс-треної медичної допомоги. Всім хворим, які мали на той час загострення хронічних недуг, а також 139 вагітним жінкам, яким підходив час народжувати, запропонували термінову госпіталізацію, чим більшість і скористалася. Окрім того, 10 підвідомчих будинків-інтернатів області забезпечено необхідними паливно-мастильними матеріалами та їжею на три доби.
Загалом по області впродовж доби було здій-снено майже 1500 виїздів «швидкої».
Керівництво області звернулося до голів РДА з вимогою посилити роботу соціальних служб на місцях, зобов’язавши їх приділити максимальну увагу багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, а також людям похилого віку, особливо самотнім.
На ранок 28 лютого в області розгорнули 222 пункти обігріву, де люди можуть отримати першу допомогу, випити гарячого чаю та зігрітися.
Розпогодиться і покаже на весну, прогнозують синоптики, тільки десь 7 березня. З огляду на складні погодні умови рятувальники і медики просить людей без особливої потреби не вибиратися з дому, а тим більше — не пускатися в далеку дорогу.
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Фото Олега Владимирського.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206