За столом поспішати — вагу набирати
У людей, які швидко їдять, спожиті калорії затримуються в тілі набагато довше, зазначається в новому дослідженні, опублікованому в онлайн-журналі BMJ Open.
Група японських учених проаналізувала, як швидкість вживання їжі впливає на ризик «заробити» ожиріння, що визначається за індексом маси тіла (ІМТ), а він у Японії перевищує цифру 25. Задля цього було опитано понад 59 тисяч тамтешніх чоловіків і жінок з діагнозом «діабет 2-го типу». Учасники мали оцінити, як вони їдять: швидко, нормально чи повільно. Результати засвідчили, що в тих, хто їсть повільно, ІМТ був нормальним, ризик розвитку ожиріння нижчим, а обсяг талії значно меншим, ніж в інших учасників.
Крім швидкості споживання їжі, фахівці виявили ще кілька звичок у харчуванні людей, які страждають на ожиріння. Скажі-мо, вони часто вечеряють за дві години до сну, при цьому нерідко перекушують ще й після вечері і пропускають сніданок.
Втім, варто зазначити, що ці результати базуються на спостереженні за поведінкою людей у минулому, тому не можна однозначно стверджувати, що швидкість прийому їжі є причиною ожиріння. І все ж, автори роботи ствержують, що швидкість їди може бути одним із способів регулювання маси тіла й допомогти запобігти ожирінню. Пояснюють вони це тим, що ті, хто звик швидко їсти, можуть продовжувати трапезу навіть після того, як їх шлунок переповнився й організм отримав достатню кількість калорій, оскільки мозок не встигає інтерпретувати хімічні сигнали, які надходять зі шлунка і кажуть йому «досить». У підсумку висока швидкість харчування призводить до переїдання і сприяє збільшенню ваги.
Відтак, регулювання швидкості сніданків-обідів може бути ефективною профілактикою ожиріння й зниження ризику розвитку багатьох хвороб, зокрема й діабету.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206