Переглядів: 527

Наш, кілійський, чи індійський?

«Зростання вартості технічної води робить нашу продукцію неконкурентоспроможною. Все це призведе до того, що закуповувати рис в Індії, а яблука — в Грузії стане дешевше, ніж виробляти їх тут, на рідній землі. Такого просто не має бути. Найродю-чіша земля Європи спроможна на дещо більше, ніж рапс. Ми маємо пропозиції щодо цього питання також. Маю надію, що Кабінет Міністрів та народні депутати підтримають нас», — написав на своїй сторінці у мережі Facebook голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов.

Через прийняті зміни витрати на водокористування збільшилися із 6 мільйонів гривень до 24—27 мільйонів гривень. Як зазначив Максим Степанов, це може призвести до знищення галузі, внаслідок цього — до зменшення надходжень до місцевих бюджетів та скорочення кількості робочих місць.

Заплановано, що додаткові надходження від прийняття змін до Податкового Кодексу України складуть лише 195,3 мільйона гривень. Тоді як тільки торік рисосіючі господарства Кілійського району відрахували до бюджету 45 мільйонів гривень. Наразі 93% посівних площ рису в регіоні сконцентровані саме в Кілійському районі. Врожайність цієї культури останніми роками зросла на 22,4% (11 ц/га). Окрім того, понад 250 місцевих мешканців працюють у цій галузі та овочівництві, а в сезонний період задіяні майже 3800 осіб.

Народні депутати України від Одещини та представники аграрного комплексу регіону підтримали позицію Максима Степанова, повідомляє пре-служба ОДА.

Довідково. В Україні рисівництво культивується у трьох областях: Одеській, Миколаївський та Херсонській. Загалом, країна забезпечує власні потреби в рисі на 33%. Решта — імпортується з Індії, Пакистану, В’єтнаму тощо. Наразі ціна на імпорт-ний рис становить понад 36 гривень за кілограм, що більше за вартість вітчизняного рису на 33,7%. Податкові ж нововведення призведуть до суттєвого здорожчання вітчизняного продукту, а відтак, як уже мовилося, і до занепаду галузі.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net