Переглядів: 484

Замість позову — до медіатора

20 лютого у конференц-залі Одеського апеляційного господарського суду та Господарського суду Одеської області (проспект Шевченка, 29) відбулася презентація кабінету медіації.

Цей кабінет створений задля покращення інформування громадян і правників щодо можливості альтернативного позасудового врегулювання спорів та мирного їх вирішення за допомогою медіації. Ініціатива реалізується Українською академією медіації за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках програми «Нове правосуддя». Працюватиме кабінет як пілотний з лютого по вересень 2018 року за грантовим проектом «Підвищення поінформованості суддів й адвокатів щодо медіації та обізнаності громадян про медіацію для покращення доступу до правосуддя і підвищення ефективності судової влади».

У презентації нової послуги, яка, до речі, надаватиметься тут безкоштовно, взяли участь голова Одеського апеляційного господарського суду Наталія Богацька, президент і віце-президент Української академії меді-ації Тетяна Барабаш та Луїза Романадзе, представники судочинства.

Медіація — це вид альтернативного врегулювання спорів, вирішення їх із залученням посередника (медіатора), що допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації й проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, аби вони самі змогли обрати той варіант, який задовольнив би інтереси і потреби всіх учасників. Якщо простіше, то не завжди потрібно бігти з позовом до суду. По-перше, треба сплачувати чималий судовий збір, по-друге, вирішення конфліктної ситуації може затягтися надовго.

На відміну від судового чи господарського процесу, під час медіації сторони доходять згоди самостійно: медіатор не приймає рішення за них, люди укладають між собою мирову.

Це — доволі успішна світова практика, яка вже запроваджується й у нас. Гасло медіації: не зроблений вчасно крок до примирення — переростає у кілометри конфлікту.

Під час відкриття такого кабінету у Київському районному суді міста Одеси президент Української академії медіації Тетяна Барабаш розповіла про основну ідею проекту та шляхи його реалізації в пілотних судах, зокрема й тут.

— У рамках проекту по всій Україні проводитимуться тренінги для адвокатів та суддів. Окремо вони організовуватимуться для суддів пілотних судів, адже медіація — це абсолютно новий термін для людей. Саме тому служителі Феміди повинні знати, як запропонувати медіацію учасникам процесу, на якій його стадії та в який спосіб. Також проводитимемо соціальні опитування як серед відвідувачів суду, так і серед громадян, що скористалися послугами медіатора, — додала віце-президент Української академії медіації Луїза Романадзе.

Позитивним назвав запровадження проекту в Київському районному суді і голова Спілки юристів Одеської області Олександр Рябець. Адвокат зазначив, що саме цей суд береться за втілення нових складних проектів, а після їх успішної реалізації ділиться напрацюваннями з іншими судами.

Член Ради адвокатів Одеської області Світлана Адабаш також наголосила на важливості успішного запровадження процедури медіації на практиці.

Кабінет медіації, відповідно до умов проекту, працюватиме у приміщенні суду (вул. Варненська, 3б, Київський районний суд міста Одеси, зал №8) з лютого по вересень 2018 року.

Там одесити зможуть отримати як інформацію про процедуру медіації, так і консультацію щодо можливості вирішення свого спору за її допомогою.

Усі, послуги, як уже мовилося, надаватимуться безоплатно.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ,
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net