Уроки Літнього театру: як будувати діалог?
Керівник центру правового моніторингу «Гідність» Тетяна Герасимова цими днями запросила до «круглого столу» представників поліції, громадськості та журналістів, щоб обговорити тему «Уроки Літнього театру: як побудувати діалог між громадою та поліцією?».
У засіданні взяли участь і фахівці Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС), яка надає підтримку державним органам України у послідовному реформуванні сектора цивільної безпеки. На прикладі подій у Літньому театрі присутні обговорювали проблеми взаємодії між учасниками мирних зібрань, оскільки в цьому сенсі останнім часом Одеса — дуже активне місто: такі акції тут відбуваються чи не щодня.
— Ми й досі розсьорбуємо наслідки зіткнень у Літньому театрі торішньої осені, коли мирна протестна акція одеситів переросла в побоїще. Троє активістів є підозрюваними у кримінальній справі. Відкрито кримінальне провадження за фактом побиття поліцейським одного з учасників протесту. І досі багато питань залишається без відповіді. Хто і для чого насправді спровокував безлади? Чому 18 листопада минулого року не спрацювала нова поліцейська тактика «поліції діалогу», якою наші правоохоронці, завдяки численним тренінгам європейських партнерів, добре володіють? І головне: що потрібно зробити, щоб подібне не повторювалося? Ці та інші питання і стали предметом дискусії.
— Тема Літнього театру не закрита, але за цей час відбулася важлива подія: у структурі одеської поліції створено і презентовано «Поліцію діалогу» (до групи входить 41 співробітник), завдання якої — налагодити комунікацію з організаторами та учасниками мирних зібрань для запобігання насильству. Розвиток «Поліції діалогу» стане одним з важливих напрямків діяльності КМЄС в Одеській області, — зазначила Тетяна Герасимова.
Для учасників «круглого столу» презентували звіт з цікавого фокус-групового дослідження на тему мирних зібрань і «поліції діалогу», яке на початку року провели і серед тих, що підтримує міську владу та мера, і серед тих, хто налаштований проти мерії та її очільника. Думками про події в Літньому театрі поділилися 32 одеситів віком від 25 до 60 років
(4 фокус-групи). Директор дослідницької компанії «Моніторинг» Лариса Вірніна розповіла про заявлені позиції та пропозиції «активних» й «обережних» містян.
Тарас Шуляк, представник «Поліції діалогу», ознайомив присутніх із завданнями нової структури, з тим, як вона співпрацює з громадськістю.
Обмін думками учасників зібрання про діалог між громадою та поліцією був тривалим і компетентним.Зійшлися на тому, що дії влади потрібно контролювати, причому системно, і хоча в кожної із сторін — громади і поліції — є недоліки, важливо те, що вони відкриті для діалогу.
Володимир БОГАТИРЬОВ.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206