Переглядів: 448

Чи ж усі гектари облікували?

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні учасники чергової апаратної наради, яка відбулася в ОДА 20 січня.

Максим Степанов ознайомив присутніх з кадровими змінами в апараті облдержадміністрації. Так, начальником управління фізичної культури та спорту призначено Валентину Кольчак, представляючи яку голова ОДА сказав, що дуже розраховує на її ефективну роботу:

— У мене багато планів щодо того, як має розвиватися на Одещині дитячий і юнацький спорт. Я впевнений, що фізкультура і спорт — це єдине, що здатне зробити нашу громаду здоровою. Чим більше вкладатимемо в розвиток фізкультури і спорту, тим менше витрачатимемо ресурсів на охорону здоров’я, тобто на лікування.

Він також підкреслив, що сьогодні дуже важливо забрати дітей з вулиці, щоб вони там «не пиво пили, а почали займатися спортом». Спонукатимуть юнь до того побудовані та обладнані спортивні майданчики у райцентрах і в селах Одещини, стадіони, формування мережі спортивних секцій і клубів. Особлива увага приділятиметься розвитку олімпійських видів спорту.

Директором департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності ОДА призначено Антона Шалигайла.

Звертаючись до нього, Максим Степанов зауважив:

— Що робити — ви знаєте, як працювати — також знаєте. Тому я сподіваюся, що ви максимально зосередитеся на цій непростій ділянці роботи. Вимагаю від вас особливу увагу приділили модернізації системи ЖКГ, зокрема запровадженню програм енергоефективності.

Головним же у порядку денному апаратної наради було питання про стан проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Одеської області.

Варто нагадати: 6 грудня минулого року Максим Степанов дав протокольне доручення головному управлінню Держгеокадастру в Одеській області та райдержадміністраціям, як і всім структурам, причетним до цього важливого процесу, провести повну інвентаризацію сільгоспземель державної форми власності. Адже це ресурс, не раз повторював він, завдяки якому ми, оминувши, нарешті, всі корупційні перешкоди і навівши порядок з юридичним оформленням, зможемо зібрати до бюджету чималі кошти. Та найперше повинні знати, що нині маємо, скільки точно такої землі.

Як справилися з протокольним дорученням, з трибуни доповідав Олег Кудря, заступник директора департаменту — начальник управління з питань земельних відносин та державного майна департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА.

Збір, аналіз та узагальнення зібраної інформації, за словами доповідача, показали, що практично вся плодюча земля в області обробляється чи використовується іншим чином, однак на 23822 гектари земель сільгоспризначення не знайдено жодного документа, а відтак від експлуатації цих площ ні громада, ні держава нічого не отримували. Зрозуміло, що знайшлися спритні люди, які сповна цим скористалися.

Загалом ділянок, які сьогодні використовуються без правовстановлюючих документів або не використовуються взагалі, в області виявлено понад 63 тисячі гектарів.

Суть ось у чому. За інформацією голів РДА, частина таких площ (практично 40 тисяч гектарів!) — це громадські пасовища, землі, не придатні для подальшого сільськогосподарського використання або зарезервовані, скажімо, передбачені для передачі воїнам АТО та іншим пільговим категоріям громадян. На решту ж — майже 24 тисячі гектарів — райдержадміністрації пропонують провести торги з продажу прав оренди.

Найбільша кількість ділянок, яку планується виставити на торги, — у Великомихайлівському, Ширяївському та Поділь-ському районах. Найменше — в Овідіопольскому, Савранському та Болградському.

Минулого року через аукціони область передала в оренду 5,5 тисячі гектарів сільгоспземель державної форми власності, ставши лідером в Україні за цим показником. Орендарям віддали ділянки по 8—10 тисяч гривень орендної плати за гектар у рік.

Цього року, передавши через оголошені аукціони в оренду практично 24 тисячі гектарів, зможемо виручити 230 мільйонів гривень (із вирахуванням податків — це 135 мільйонів чистих грошей, які підуть на ФАПи, школи, лікарні, на культуру, спорт у районах). Ці підрахунки Максим Степанов зробив самостійно під час апаратної наради, оскільки від підлеглих конкретної цифри він так і не почув.

Практично три місяці виміряли, рахували, аналізували… Але чи це справді остаточна цифра необлікованих земель? Щодо цього голова ОДА знову ж таки висловив сумнів і зажадав надати йому детальну довідку по кожному району. На виконання доручення відвів ще тиждень, аби, наголосив, ми нарешті закрили це питання.

За який час зможемо провести торги? У відповідь на це конкретне запитання керівника області чіткої відповіді від підлеглих також не прозвучало.

Під час апаратної наради говорилося і про те, що можуть виникнути конфлікти з органами місцевого самоврядування стосовно виставлених на земельні торги ділянок. Максим Степанов наполіг на вивченні думки голів ОТГ щодо намірів районної влади передати земельні ділянки сільгоспризначення державної форми власності в оренду через аукціони, адже об’єднані територіальні громади вестимуть свій облік і відстоюватимуть власне право на кожен «проблемний» метр.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net