Переглядів: 511

Зміцнити фундамент державності

Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко закликають нинішнього главу держави Петра Порошенка оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови.

«Звертаємося до вас із проханням підтримати ініціативу щодо оголошення 2018 року Роком утвердження державної мови. Із непохитною твердістю стверджуємо, що цей крок зміцнить фундамент української державності у такий буремний час нашої історії, сприятиме консолідації суспільства та покаже нашим закордонним партнерам нашу твердість та впевненість у власних ідеалах», — цитує звернення «Укрінформ».

На переконання авторів звернення, в умовах гібридної агресії проти України, загрози порушення цілісності її території надзвичайно важливим об’єднуючим фактором протидії цьому є утвердження державної мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Колишні президенти висловили сподівання, що Петро Порошенко підтримає зміцнення позицій державної мови в усіх інститутах влади та в усьому публічному просторі Української держави фактом проголошення Року утвердження державної мови.

Як уже повідомляли «ЧН», у листопаді 2017-го 178 народних депутатів підписали звернення до Президента із закликом оголосити 2018-й Роком державної мови.

Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності також направив листа главі держави з пропозицією щодо оголошення 2018-го Роком державної мови. «Враховуючи те, що державна мова є надважливим об’єднуючим фактором України, а в умовах зовнішньої агресії — одним з ключових чинників національної безпеки, комітет вважає, що видання указу Президента про проголошення 2018 року Роком державної мови посилить роль і значення української мови як конституційного консолідуючого чинника, засобу зміцнення державної єдності України», — йдеться у листі комітету.

Таку пропозицію підтримала й низка відомих письменників, науковців і митців. За проголошення Року утвердження державної мови виступили також Світовий конгрес українців і Група «Першого грудня», учасники якої, зокрема, зазначили, що «це не повинна бути кампанія, яка триватиме 365 днів. Це має бути процес наповнення мовної політики реальною конкретикою у відпо-відності з комплексом заходів, передбачених відповідним указом Президента».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net