Переглядів: 455

У дусі любові до Бога, до України

Різдвяна історія вже більше двох тисяч років надихає людство. Народження Спасителя дарує надію, скріплює віру. У кожного з нас своя зустріч із Немовлям, своя історія спасіння.

Учні НВК імені В. Чорновола міста Южного різдвяні свята разом із вчителями та батьками відзначають фестивалем вертепів. Кожен клас розігрує власну сцену приходу у світ Дитяти.

Цього року члени журі, а це митці, духовні отці, педагоги одностайно визнали, що постановки були на доволі високому професійному рівні, а деякі сценарії — авторськими. Несподіванкою ж стало вручення одразу двох найвищих нагород (Гран-прі) учням сьомих класів.

Так, учні 7-В відтворили свято народження Ісуса у двох діях. Перша перенесла глядачів у далекі часи, коли для Новонародженого ніде не було місця. Але попри все Він народився, порушивши спокій злих сил. Школярі зуміли передати різдвяну радість, майстерно виконуючи колядки, а одвічну боротьбу добра і зла втілити у танці. Друга дія — це наш час: молодь, яка святкує Різдво та Новий рік у веселому товаристві, задумується над суттю Різдва:

А так потрібно на Різдво відчути
Народження Ісусове в собі,
Щоб радість ангельська у серці зайнялась,
Й воно освідчилося Богові в коханні,
Щоб звільнена душа у дні різдвяні
Із піснею до Нього піднялась!

На завершення прозвучала «Молитва на Різдво» — символ перемоги Бога та тих, хто разом із Ним. Діти згадали воїнів, які обороняють незалежність нашої держави:

Та молитва на Різдво
Зберегла в бою його
І Оленка дочекалась
Свого тата...

Інший вертеп (учнів 7-Б класу) мав на меті передати дух Різдва в Україні з усіма звичаями та традиціями. Тут господар і господиня, гурт колядників, які прославляють свято. Не обійшлося і без тих, хто хоче все зіпсувати: Біди та Ірода. На боротьбу зі злом постають українці в особі запорізького козака. Українці перемагають, адже з ними правда і з ними Бог!

Талановите виконання учнями своїх ролей, колядок, танців — це титанічна праця вчителів, які зуміли так творчо підійти до підготовки дітей.

Відрадно, що цьогоріч у фестивалі вертепів взяли участь учні з першого по 11-й класи. Серед старших Гран-прі здобули учні 11 класу, які вразили і журі, і глядачів театральною майстер-ністю, динамізмом, згуртованістю. Сценічний досвід випускників увінчався успіхом. Між п’ятими та шостими класами відбулося справжнє творче змагання, де кращим серед кращих став 6-Б. «Різдвяна казка», яку написала мама одного з учнів, торкнулася кожного серця. Хочеться відзначити і наймолодших артистів — учнів початкової школи. Володарями Гран-прі тут стала команда 3-Б. Дитяча щирість, яскравість, гучна коляда, колосальна батьківська підтримка, щирі посмішки — це і є різдвяна радість!

Фестиваль вертепів у НВК ім. В. Чорновола набирає обертів. Наступного року організатори цього дійства планують вийти на міський рівень і провести святковий захід у палаці культури «Дружба». Такі проекти виховують молодь у дусі любові до Бога, до України і дають впевненість в утвердженні нашої держави.

Наталя МИХАЙЛЕВСЬКА,
вчителька української мови СЗОШ №92 м. Львова.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net