Світовий феномен — Трипілля
15 лютого у відділі мистецтв Одеської національної наукової бібліотеки увазі відвідувачів було представлено книжково-ілюстративну виставку «Трипільська культура як світовий культурний феномен».
Експозиція приурочена 125-річчю відкриття трипільської культури, містить видання, що висвітлюють основні аспекти трипільської цивілізації, а також матеріали про наукові дослідження цього культурного феномену.
Трипільська культура — це археологічна культура доби неоліту та енеоліту (близько 7000—2750 рр. до н. е.). На початку ХХ ст. київський археолог Вікентій Хвойка зробив перші дивовижні знахідки на теренах Наддніпрянщини біля містечка Трипілля (нині — однойменне село Обухівського району Київської області). То були горщики незвичайної форми, прикрашені візерунками, різноманітні фігурки, господарський реманент, виготовлений з каменю. Учений одразу збагнув, що перед ним дуже давні речі, творені ще в доісторичну епоху невідомим народом, який мешкав на берегах Дніпра. Знайдені старожитності Вікентій Хвойка так і назвав трипільською культурою — за місцем перших своїх досліджень. Нині ці знахідки можна побачити у Національному музеї історії України. Завдяки копіткій праці кількох поколінь археологів ми маємо нагоду отримати нові уявлення про трипільську культуру та її творців — народ, який населяв терени України у прадавні часи.
Під час огляду книжкової експозиції Тетяна Щурова, завідувачка відділом мистецтв ОННБ, заслужений працівник культури України, розпові-ла відвідувачам про історію виникнення трипіль-ської культури, ознайомила із сучасними виданнями з фонду бібліотеки на цю тематику.
Анна ТЕМНЮК.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206