Переглядів: 430

Метеочутливі чи метеозалежні?

Чи не всі люди відчувають зміни, що відбуваються в погоді, й це вважається нормальною метеочутливістю, яка не завдає неприємностей. А ось метеозалежність — це патологічний стан, який характеризується тим, що при зміні погоди загострюються хронічні хвороби.

Найчастіше метеозалежними є ті, кого непокоять збої артері-ального тиску, патології опорно-рухового апарату, алергічні реакції і власне хвороби нервової, серцево-судинної систем та органів дихання. Коли в холодну пору року атмосферний тиск підвищується, вологість повітря зменшується, а концентрація шкідливих речовин, навпаки, збільшується, стан таких людей погіршується.

Найпоширеніші симптоми — зниження тонусу, мігрень, важке дихання, оніміння рук і ніг, набряки, біль у суглобах.

У спекотну ж погоду в крові знижується кількість солей, які виводяться з потом. Це негативно впливає на серцеву діяль-ність. Відтак з посиленням сонячної активності збільшуєть-

ся кількість інсультів та інфарк-тів. До речі, як зазначають медики, у дні з магнітними бурями частіше відбуваються передчасні пологи.

Метеозалежними вважаються близько половини жінок і майже третина чоловіків.

Як уже мовилося, є також люди, які не мають патологій, однак їх реакція на погодні примхи досить відчутна. Йдеться про психологічну метеозалежність, що спостерігається у 20 відсотків пацієнтів. Вони, як правило, скаржаться лікарям на знесилення і сонливість. І хоч подібний стан не є хворобою, деяка корекція все ж необхідна.

Є певні правила поведінки, які підходять майже всім, чий стан зі зміною погоди погіршується. У цей період слід не забувати приймати звичні ліки, під рукою мати препарати, необхідні для надання термінової допомоги (особливо це стосується тих, кого турбують серцево-судинні захворювання); прогулюватися на свіжому повітрі; дотримуватися режиму дня; виключити жирні і гострі страви, алкоголь, газовані напої; більшу частину їжі повинні складати каші, свіжі фрукти, рибні та овочеві страви.

Для метеозалежних дуже важливо зберігати душевну рівновагу. Досить часто самопочуття погіршується через те, що людина живе очікуванням негараздів, відчуває страх.

Отже, якщо розумно підходити до проблеми, стежити за метеопрогнозами, а відтак знати про ймовірні ускладнення, зміну погоди можна пережити відносно безболісно.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net