В облдержадміністрації
Замок на wi-fi?
Більше 90 шкіл Одещини забезпечені високошвидкісним інтернетом та wi-fi, але чи доступні ці новації для дітей?
«В Одеській області 91 школа на 100% забезпечена технологією wi-fi. Втім, можливість підключення до нього я побачив на власні очі в одній з гімназій Чорноморська: як з’ясувалося, там wi-fi провели і поставили пароль. (Про цю ситуацію «ЧН» розповідали у номері за 8 лютого. — Прим. ред.) Я ось чого не розумію: це така практика залишилася з радянських часів, коли замок на холодильник вішали? Перевага того, що дитина не користується 3G, а wi-fi якраз у тому, що на wi-fi у школі можна поставити запобіж-ники, й тоді діти не матимуть доступу до деяких сайтів. При цьому, школяр зможе подивитися додатковий матеріал у мережі. Особливо, коли йдеться про віддалене село, де, подекуди, у дітей нема доступу до інтернету вдома. В жодному разі не принижуючи досвід викладачів, підкреслю, що ми живемо у 2018 році й наші діти повинні користуватися всіма новітніми технологіями», — наголосив Максим Степанов на апаратній нараді в облдержадміністрації.
Голова ОДА звернувся до представників ЗМІ з пропозицією перевірити наявність доступу до wi-fi для школярів у навчальних закладах, і якщо будуть зафіксовані обмеження, передати цю інформацію в облдержадміністрацію.
Домашнє завдання від стихії
Збитки, яких завдала в нашій області негода в період із 16 по 21 січня, перевищують 47,8 мільйона гривень. Таку інформацію оприлюднили під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОДА.
«Для мінімізації наслідків стихії додатково буде затверджено комплекс заходів. Насамперед це стосується модернізації електромереж. Питання стоїть дуже гостро й потребує вирішення. При цьому забезпечення дизель-генераторами лікарень та об’єктів соціальної сфери передбачать, зокрема, і в районних бюджетах. Ще два важливих аспекти: облаштування всім необхідним зупинок транспорту та стійкість мобільного зв’язку. Все це обговорювалося під час роботи регіонального штабу з питань негоди, а тепер буде офіційно затверджено та прийнято до виконання», — підкреслив голова ОДА Максим Степанов.
Як відомо, левова частка збитків виникла через пошкодження внаслідок шквальних поривів вітру 1750 опор ліній електропередач, що призвело до масових відключень світла у населених пунктах.
Попереджувальні заходи — не забаганка
Упродовж трьох місяців у всіх районах мають з’явитися місцеві пожежні команди. Таке розпорядження дав голова ОДА Максим Степанов під час зборів керівного складу цивільного захисту області.
Наразі сформовані 62 такі бригади. Регіональна ж програма передбачає, що загалом їх має бути більше ста.
«У голів райдержадміністрацій є три місяці, аби сформувати необхідну кількість місцевих пожежних команд. Після завершення цього терміну на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС ми перевіримо виконання цього розпорядження у кожному з районів. Це завдання я залишаю під особистою відповідальністю голів РДА. Реалізація таких попереджувальних заходів — не забаганка. Досвід показав, що наші численні наради з підготовки до зими дали результати під час стихії, яка вирувала у січні. Була чітка робота всіх без винятку служб, тому ми змогли впоратися з наслідками негоди. До подібних ситуацій треба готуватися сер-йозно», — наголосив Максим Степанов.
Очільник ОДА нагадав, що торік у регіоні проводилися перевірки стану протипожежної безпеки на об’єктах соціальної інфраструктури, а також відповідні тренування на випадок надзвичайних ситуацій.
«Я прошу представників ДСНС провести несподівані перевірки у районах області. Заходьте у будь-яку школу, лікарню чи на інші соціальні об’єкти і перевіряйте, як поводитимуться представники цього закладу в ситуації пожежі. Вираховуйте секундоміром, скільки часу витрачається на евакуацію. Чітко проаналізуйте, як діють вчителі, лікарі, як вони виводять людей з приміщення, як швидко подають сигнал на лінію ря-тівників. Я хочу бачити реальний стан підготовки до можливої пожежі, тому це мають бути максимально неочікувані перевірки», — підкреслив Максим Степанов.
Нагадаємо, в обласний бюджет 2018 року закладено безпрецедентну суму на заходи протипожежної безпеки — понад 111 мільйонів гривень.
Реанімація Громадського
В Ізмаїльскому районі розробляють проект з розчищення протоків каналу Громадський, який з’єднує місцеві озера та річку Дунай.
«Кілька водоймищ в Ізмаїль-ському районі у критичному стані. Основна причина — припинення водообміну між озерами і річкою Дунай. Канали Громадський та Желявський замулені й не пропускають воду. Виправлення ситуації потребує значних витрат. Зокрема, спеці-алісти розрахували, що розчищення протоків каналу Громадський коштуватиме близько 32 мільйонів гривень. Наразі за рахунок обласного, районного та сільських бюджетів розробляється відповідний проект», — повідомила голова Ізмаїльської райдержадміністрації Наталія Тодорова.
Зазначимо, канал Громадський живить озера Катлабух і Саф’яни.
За матеріалами
прес-служби ОДА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206