Переглядів: 357

Ліси самі не зникають

Більше половини лісів Європи зникли впродовж останніх 6000 років через зростання попиту на сільськогосподарські угіддя та використання деревини як палива, повідомляється у дослідженні, проведеному фахівцями Університету Плімута (Великобританія).

Аналіз пилку з більш ніж тисячі різних районів Старого континенту засвідчив, що понад дві третини території Центральної та Північної Європи колись були вкриті деревами. Сьогодні ліси займають приблизно третину площі, хоча у західних і прибережних регіонах, включаючи Великобританію та Ірландію, їх залишилося ще менше. Подекуди площа лісів скоротилася до 10 і нижче відсотків.

Ситуація почала дещо поліп-шуватися завдяки відкриттю нових видів палива і методів будівництва, а також екологічним ініці-ативам.

«Більшість країн переживають перехідний лісовий період, а Великобританія й Ірландія досягли свого лісового мінімуму близько 200 років тому. Інші країни в Європі ще не дійшли цієї точки, і в деяких частинах Скандинавії, де нема такої залежності від сільського господарства, ліс, як і раніше, переважає. Однак втрата лісу є домінуючою рисою ландшафтної екології Європи у другій половині нинішнього міжльодовикового періоду, що має наслідки для вуглецевого циклу, функціонування екосистем і біорізноманіття», — зазначив провідний автор дослідження Нейл Робертс.

Дослідження, в якому також брали участь фахівці зі Швеції, Німеччини, Франції, Естонії та Швейцарії, мало встановити, як змінився характер лісів Європи за останні 11000 років. Учені об’єднали три різних методи аналізу інформації про пилок, узятий з Європейської палінологічної бази даних, і визначили, що площа лісового покриву із 60 відсотків 11000 років тому збільшилася до 80 відсотків 6000 років тому. Однак впровадження сучасних методів ведення сільського господарства у пері-од неоліту спричинило поступовий спад розширення лісів, який прискорився до кінця бронзового століття і триває до сьогодні.

За словами професора Нейла Робертса: «Близько 8000 років тому білка могла подорожувати по деревах з Лісабона до Москви, не торкаючись землі».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net