Не просто культурне, а інтеркультурне
У квітні 2017-го Одеса приєдналася до Національної мережі інтеркультурних міст (ICC-UA), яка діє в рамках міжнародної програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» (ІСС).
Ця програма підтримує втілення нової моделі управління етнокультурним різноманіттям. Виходячи з її стратегічних цілей, в інтеркультурному місті проживають люди різних національностей, походження, культур, носії різних мов, традицій та релігій. Політичні лідери та громадяни такого міста сприймають цю різноманітність позитивно, як ресурс. Місто активно бореться з дискримінацією й адаптує свої методи управління, установи та послуги до потреб населення, має стратегію та інструменти для роботи з етнокультурною різноманітністю, подоланням етнокультурних конфліктів та заохочує взаємодію між різними етнічними групами в міському просторі.
Програма підтримує інтеркультурні міста в розробці стратегії, механізмів управління та політики, що дозволяють представникам різних культур, меншин, переселенцям та мігрантам стати ресурсом для громади. Ця модель заснована на усвідомленні переваг різноманітності — сприйняття переселенців і мігрантів як ресурсу, а не як уразливої групи, що лише потребує підтримки.
Окрім Одеси, до цієї мережі входять ще п’ять українських міст: Павлоград, Суми, Вінниця, Мелітополь та Луцьк.
У рамках міжнародної програми експерти вперше проаналізували інтеркультурність Одеси. На першому етапі співробітництва було розраховано індекс інтеркультурності шляхом заповнення анкети, яка показує, наскільки місто відповідає цим стандартам. За результатами аналізу анкет Одеса посідає 17-е місце серед 93 міст із загальним показником 70% (після Осло (85%), Барселони (72%) і Дортмунда (71%); 12-е — серед міст з понад 200000 жителів, випереджаючи Лісабон, Люблін і Страсбург 13-е — серед міст, де проживає понад 15% іноземних громадян, обійшовши Мюнхен, Роттердам і Берген.
Як засвідчує аналіз анкет, усі райони Одеси приваблюють людей різних культур, у нас нема етнічно розділених районів. Також місто відіграє важливу роль у підтриманні міжкультурної інтеграції, виходячи з торговельних, економічних, соціальних і культурних заходів (на місцевому, національному та міжнародному рівнях) і партнерства з різними етнокультурними групами, центрами, асоціаціями та підприємствами.
Участь у програмі ICC дає можливість розширити коло міжнародних зв’язків, користуватися ресурсами, експертною підтримкою, порадами й ноу-хау європейської та національної мереж; заявити про статус Одеси та роботу з розвитку соціальної й культурної сфер на рівні європейських держав та 121 міста-учасника програми, серед яких, зокрема, Париж, Токіо, Барселона й Осло.
Що ж до українських міст, то найвищим за рівнем інтеркультурності є Луцьк, який посідає 11-е місце серед усіх міст, що беруть участь у програмі.
Ольга ФІЛІППОВА.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206