Переглядів: 345

Як «докупити» стаж?

Нормами статті 12 закону №1058-VI «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» ще з 2004 року передбачено добровільну участь осіб у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Мається на увазі, що в періоди після 1 січня 2004-го, коли страховий стаж зараховується лише за умови сплати страхових внесків, людина, яка не належала до категорії застрахованих осіб (наприклад, офіційно на території України не працювала або працювала неофіційно), може звернутися до органів фіскальної служби та укласти відповідний договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страхування згідно з нормами статті 10 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Законом передбачено два види договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зокрема, частиною другою статті 10 цього закону визначено, що особи беруть участь у ній протягом строку, обумовленого в договорі, але не менше як один рік (крім договорів про одноразову сплату).

Тобто людина, укладаючи цей договір, зобов’язується щомісяця, впродовж не менше року від дати укладення договору, сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ). І кожен місяць, за який сплачено внески, буде зарахований до страхового стажу.

Відповідно до частини п’ятої статті 10 закону договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (починаючи з 1 січня 2004-го). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок і більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору.

Із 1 січня 2018 року сума сплаченого ЄСВ за договором про одноразову сплату за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2.

Звертаємо увагу, що «докупити» можна лише загальний страховий стаж, але не спеціальний, наприклад, стаж шахтаря, металурга, вчителя чи лікаря.

Юридичне управління ГУ ПФУ в Одеській області.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net