Переглядів: 406

Невловимий мисливець з Карпат

Символом Карпат, шляхом всеукраїнського голосування, обрано рись. Переможниця, яка з-поміж 10 тварин-претендентів набрала найбільше — 30% — голосів, стане не тільки героїнею освітніх матеріалів для шкіл, коміксів та мультфільмів про збереження природи в Україні, а й буде увічнена у скульптурі, яку встановлять у Моршинському парку, повідомляє wwf.panda.org/uk.

Національне голосування за тварину-символ Карпат відбулося у рамках всеукраїнського екопроекту «Разом за природу». До списку кандидатів увійшли 10 тварин. Більшість із них занесені до Червоної книги України як вразливі, рідкісні або такі, що перебувають на межі зникнення: ведмідь бурий, саламандра плямиста, зубр, кіт лісовий та рись євразійська, а також тритон карпатський, тварина-ендемік, тобто такий вид, що мешкає тільки у Карпатах. За звання символу боролися й поширені, але не менш цінні тварини: вовк, вивірка карпатська, їжак білочеревий, борсук звичайний. Усього за тварин віддали понад 5000 голосів.

«Завдяки голосуванню тисячі українців дізналися про рідкісні та зникаючі види тварин, які потребують захисту, — зауважує представник організаторів проекту Марина Соловйова. — Їхнє життя опинилося під загрозою в тому числі через зменшення площ лісів. Проект «Разом за природу» повертає тваринам домівки — ми відновлюємо карпатські ліси, тільки минулого року висадили понад 24000 дерев. Збереження екосистеми Карпат — головна місія проекту, тож зараз ми разом із Всесвітнім фондом природи в Україні готуємо низку освітніх матеріалів для дітей — мульт-фільми та комікси, де рись стане головним героєм. Крім того, наступного року скульптура символу Карпат прикрасить пейзажну алею в парку Моршина».

Рись називають невловимим мисливцем. Зараз в Україні мешкає близько 350 плямистих кішок з китичками на вухах. «Рись євразійська зовсім «не публічна» тварина й завдяки неперевершеному зору та слуху, а також нічному способу життя вміло уникає контакту з людиною, — каже координаторка проекту, представниця Всесвітнього фонду природи в Україні (WWF) Ірина Миронова. — Науковці припускають, що у Карпатах залишилося десь 220—250 особин, а на Поліссі — до 80—100. Сподіваємося, завдяки проекту ми зможемо пояснити українцям цінність цієї прекрасної тварини».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net